Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Firma Wiązar stawia osiedle domów jednorodzinnych. Nie wyklucza też budowy bloku mieszkalnego

W centrum Warlubia powoli wyrasta nowe osiedle. Jego ostateczny kształt będzie zależał od zainteresowania ofertą firmy Wiązar. Pod uwagę powinny ją wziąć zwłaszcza osoby pracujące za granicą, chcące jednak zainwestować w kraju. Dlaczego?

Udostępnij
Wiesław Menard, właściciel firmy Wiązar, na placu budowy w Warlubiu / Fot. Andrzej Bartniak

To pierwsza prywatna inicjatywa budowlana w Warlubiu na taką skalę. Jest ona odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkaniowe. To propozycja dla tych, którzy marzą o własnym domu, ale nie chcą przechodzić wszystkich trudów związanych z jego budową. Każdy, kto przeszedł tę drogę, wie z jakim wkładem pracy i stresu oraz z iloma formalnościami to się wiąże.

Nowe osiedle powstaje przy ul. Szkolnej w Warlubiu naprzeciwko dawnego tartaku, o którego istnieniu przypomina dziś tylko pusty plac.

- Jedna z koncepcji zakłada budowę 28 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej - wyjaśnia inż. Wiesław Menard, właściciel firmy Wiązar z pobliskiego Wielkiego Komorska. - Nie wykluczamy powstania budynku wielorodzinnego, gdyby okazało się, że jest odpowiednio liczna grupa zainteresowanych. W tym wariancie liczba domów zmniejszy się do 19. W tej chwili sondujemy oczekiwania inwestorów.

Reklama
Reklama

Każdy z domów będzie miał 127 m kw. powierzchni, z czego powierzchnia mieszkalna będzie stanowić 109 m. Resztę zajmie garaż.

Budynki będą ogrzewane pompą ciepła, ale będzie też możliwość palenia peletem. Każdy z domów będzie miał taras oraz niewielki ogródek.

- Oczywiście inwestorzy będą mieli możliwość dostosowania wspólnego projektu do indywidualnych potrzeb - podkreśla wykonawca.

Reklama
Reklama

Plany zakładają, że pierwszych pięć domów w stanie surowym zamkniętym powstanie do września 2024 r.

- Na naszą ofertę powinny zwrócić uwagę osoby pracujące za granicą, które z tego powodu mają problem z uzyskaniem kredytu w Polsce - podkreśla właściciel firmy Wiązar. - Przygotowaliśmy specjalny projekt kredytowania właśnie dla ludzi w podobnej sytuacji. To chyba jedyna tego typu oferta na rynku - dodaje Wiesław Menard.

Historia firmy Wiązar rozpoczęła się w 1995 r. Obecnie działa ona w trzech obszarach. Obok budownictwa jest to także gospodarka odpadami w gminach powiatu świeckiego, tucholskiego i w Grudziądzu oraz zarządzanie i administrowanie nieruchomościami wspólnot mieszkaniowych, a także nieruchomościami komercyjnymi.

Reklama
Reklama

Inwestycja realizowana w Warlubiu jest podobna do tej w Śliwicach (powiat tucholski) i ma szansę przebiegać jeszcze sprawniej.

- A to wszystko za sprawą Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Świeciu, który determinuje mnie do tego, aby stale podnosić standardy pracy, za co mu z tego miejsca dziękuję - zaznacza Wiesław Menard. 

Więcej informacji na temat inwestycji, a w szczególności kwestii finansowych, można uzyskać pod nr tel. 603 811 640. 

Reklama
Reklama

Pierwszych pięć domów powstanie do września 2024 r. / Fot. Andrzej Bartniak

a.bartniak@extraswiecie.pl

Artykuł powstał we współpracy z firmą Wiązar.

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Spadki temperatur są szczególnie uciążliwe - a mogą okazać się śmiertelne - dla osób bezdomnych, koczujących w trudnych warunkach. Niedawno już doszło do tragedii.

Wiadomości

Dwudziestu wystawców zaprezentowało swoją ofertę na Jarmarku Mikołajkowym, który w niedzielę po południu odbywał się przed Parkiem Wodnym w Świeciu.

Wiadomości

Ponad 1500 kierowców zostało sprawdzonych w miniony piątek w ramach działań "Trzeźwy kierujący". Niektórzy kierowcy tego dnia pożegnali się z prawem jazdy.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Wiadomości

To już niemal tradycja. Zmotoryzowane Mikołaje ze Świecia przygotowały niespodziankę dla dzieci. Spotkanie było nie tylko okazją do poczęstunku, ale także zrobienia wyjątkowego zdjęcia.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Zapachy produktów sygnowanych marką Looks Yummy, stworzoną przez Agnieszkę Biesek ze Świecia, roznoszą się w coraz większej liczbie domów, mieszkań i biur w całej...

Wiadomości

Ten bieg wymaga siły, wytrzymałości i determinacji. Starszy aspirant Dawid Janus z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu uczestniczył w Maratonie Komandosa. Z sukcesem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama