Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Ile chcą firmy za dokończenie budynku w Decznie? Właśnie otwarto oferty

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś otwarto oferty firm, które wzięły udział w przetargu.

Udostępnij
W ogłoszeniu o przetargu podano 8-miesięczny termin na dokończenie prac / Fot. Andrzej Bartniak

Wiadomo już, ile gmina będzie musiała dopłacić do dokończenia budynku w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Przypomnijmy. Latem ubiegłego roku gmina odstąpiła od umowy z firmą KZBUD, stawiającej w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno budynek gastronomiczny w miejscu dawnego baru. Powodem był przedłużający się termin zakończenia prac.

Reklama
Reklama

KZBUD ze Świecia wygrał w 2021 r. przetarg na postawienie budynku, który pełniłby funkcje gastronomiczne i administracyjne.

Firma zaproponowała w przetargu najniższą cenę - 5 mln 735 tys. zł. Nowy budynek miał powstać do września 2022 r., ale budowa postępowała powoli.

Firma argumentowała, że wskutek drastycznego wzrostu cen materiałów budowlanych, znacznie wzrosły również koszty budowy. Miało to być przyczyną spowolnienia tempa budowy w Decznie.

Reklama
Reklama

W kwietniu 2022 r. Rada Miejska w Świeciu zdecydowała o zabezpieczeniu dodatkowych pieniędzy na dokończenie inwestycji. KZBUD, mimo przyznania dodatkowych 2 mln zł, nie skończył jednak budynku do września 2022 r., jak zakładała umowa. Gmina zgodziła się na przesunięcie spółce terminu do grudnia 2022 r., a potem do końca marca i później do 20 maja 2023 r. Mimo to prac i tak nie ukończono.

Po odstąpieniu od umowy z firmą KZBUD, gmina przeprowadziła inwentaryzację, żeby ustalić, co zostało i nie zostało zrobione. W międzyczasie obydwie strony zaczęły przerzucać się oskarżeniami o nieprawidłowościach. Sprawa trafiła do prokuratury.

Jedno z częściowo ukończonych pomieszczeń / Fot. Andrzej Bartniak

Pod koniec marca tego roku ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy, który dokończy inwestycję w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy. Otwarcie ofert kilkakrotnie przekładano z uwagi na dużą liczbę zapytań dotyczących spraw technicznych od firm zainteresowanych udziałem w przetargu. 27 maja w końcu udało się otworzyć oferty. Gmina zarezerwowała w budżecie na dokończenie inwestycji 3 mln zł brutto. Czy to wystarczy?

Reklama
Reklama

W przetargu wzięło udział 5 firm. Poniżej podajemy, jakie złożyły oferty (kwoty po zaokrągleniu).

  • Kor-Pol Invest z Bydgoszczy - 5 mln 642 tys. zł
  • Urbański z Torunia - 4 mln 997 tys. zł
  • Kontbud z Bydgoszczy - 4 mln 17 tys. zł
  • Prof-Bud ze Świecia - 4 mln 9 tys. zł
  • Concrete K&D ze Świecia - 3 mln 813 tys. zł

W przypadku najtańszej oferty, to o ponad 800 tys. zł więcej, niż ma zarezerwowane gmina. Mimo że wszystkie oferty przekraczają ten limit, raczej mało prawdopodobne, aby Świecie zdecydowało się na powtórzenie przetargu. Raczej będzie skłonne dołożyć brakującą kwotę, żeby w końcu mieć ten problem z głowy.

Reklama
Reklama

Kolejnym etapem będzie weryfikacja ofert pod kątem ich zgodności ze specyfikacją warunków zamówienia, co zapewne potrwa kilka tygodni. Dopiero potem zostaną ogłoszone wyniki przetargu i podpisana umowa z wykonawcą, a ten będzie mógł przystąpić do prac.

Głównym kryterium oceny będzie cena (60 proc.) i okres gwarancji (40 proc.). W tym ostatnim przypadku jednak wszystkie firmy dały 5-letni termin.

Piętrowy obiekt nad jeziorem Deczno o powierzchni 1000 m kw. ma mieć salę na około 80 osób, m.in. na organizację wesel, pierwszych komunii czy szkoleń, z możliwością podziału na dwie mniejsze.

Reklama
Reklama

Oprócz tego będą tam kuchnia, bar szybkiej obsługi, taras widokowy, pomieszczenia administracyjne, szatnia dla ratowników i pomieszczenie socjalne.

Jeśli tym razem wszystko dobrze pójdzie, budynek powinien być gotowy w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
47 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Budowa w ruinie ale za to władza uśmiechnięta : – )
Dziękujemy Polacy

Nawet się nie zdziwię jeśli przetarg wygra najtańsza oferta.

Śmiech na sali normalnie. Kabaret. Przecież ten bunkier nadaje się do rozbiórki

Reklama

Oczywiście ze wygra najtańsza oferta jak firma będzie miał wszystko w porządku w papierach na przetarg. Gmina nie ma innego wyboru. Po prostu

Brawo wyborcy dobry wybór dobrej parti

To już będą zaraz dwa takie gudynki jak nie trzy jak zliczy się wszystko .Zachar śmieje się z tego a władza niestety nic z tym nie robi

Reklama

Nie jestem ekspertem budowlanym ale nawet na tym zdjęciu widać jak strop tego budynku ugina się w kierunku ścian nośnych… być może właśnie tak ma być 😅 ciekawie wygląda też „ugięcie” balustrady które najładniej widoczne jest od pierwszego pomostu od strony columbusa… myślę że to powinno zostać sprawdzone przez osoby zajmujące się budownictwem… bo jeśli to tylko „efekt” wizualny to spoko ale jeśli to ma związek z wadliwym wykonaniem to już może komuś zagrozić…

Bo to całe to rozbiórki jest zrobione na sztukę bo u umoczony jest urząd i dlatego mógł KZBUD tak postąpić .Najlepsze jest to że już majątki są upłynnione i nic już nie zabiorą KZBUD

Głównym kryterium oprócz ceny, powinna być wiarygodność firmy. Na to naprawdę pracuje się latami.

Reklama

Od początku widać że jest wałek najdroższa a najtańsza różnica 2 mil? to co? z czego ta różnica? przecież ma materiale nie zaoszczędzi? na robociźnie dwóch milinów nie wyciśnie? ale co tam za rok będziemy dalej kulać sprawę tej budowy

Brawo lokal za 11.5 mln z salą na 80 osób.

Zobaczycie że zacharowi ujdzie to płazem wszystko dlatego ,że ma haki na kogoś

Reklama

Ja bym to zrobił za 6mln

Wiesc gminna niesie, że ten budynek ,stropy sa popękane i do rozbiórki, jak jest tam naprawde , pownnj ujrzec to podatnicy ,zwykli ludzie uśmiechniętą władza wątpię by to zrobiła.

.Czy nie mozna tego zglosic do CBA albo do jakies telewizji ? Tutaj ciekawe historie sie dzieja.

Zachar teraz działa w innym mieście i dalej ludzi robi w ciula i się nabija z Kułaka

Tak już tv Trwam się tym zajmuje

Na wywóz śmieci nie wiadomo czyich zapłacono 8 milionów a tego co te śmieci zwoził dotychczas nie znaleziono. A Deczno kolejny rok w budowie bo … nie ma pieniędzy.

Firma Concrete K&D nazwa dość ciekawa. Chyba bałbym się zainwestować w te nazwę

Może miała być Corelone

A może tak władza z Ko odda swoją roczna pensje na budowę i kasa się nazbiera??? Nie można by tak??

Sam pomysł na budowę bardzo dobry ale sala na 80 osób to to mało czy w tym urzędzie ktoś to przemyślał dziś takie imprezy to 100 i więcej osób

Może niech TVN uwaga sie tym zajmie i Burmistrz by musiał kupić pampersy xxl

Te 800tysi burmistrz powinien z własnej kieszeni wyłożyć bo wyskoczył z tym pomysłem bez odpowiedniego przygotowania. Sprawa do prokuratury powinna być dana już ba etapie pozwolenia na rozbudowę bo to był pierwszy walek.
Nistety ale w Świeciu nie ma mediów tylko tuby propagandowe koalicji rządzącej i dlatego mamy nierozliczone afery deczno,śmieciowej, kradzierzy pieniędzy z miejskiej kasy i wiele innych.
O wielu rzeczach nie wiemy a powyższe afery zostały w świeckich mediach tak przedstawione jakby się nic nie stało…

Jak zwykle wszysscy wszystko wiedza .I zwykle pojda zaglosowac na to samo.

Czy ktoś z urzędu nie może zgłośic tego do niezależnej prokuratury

Jakiej?

Ale za to będziecie mogli się w końcu uśmiechać fajnopolaczki z uśmiechnietej Polski. Natura tak chciała.

Bo w Świeciu rządzi PO dlatego taki syf i marnotrastwo.

Tradycji ciąg dalszy: najtańsza – poległa, kolejna najtańsza – no tu trochę więcej wyjdzie i kolejna odpadnie, po czym turbo olśnienie a może po opiniach trzeba się rozeznać.

Odwieczny wał z tymi najtańszymi.

Nawet Knapik uciekł z tego bagna …

Jak można zlecić takiej firmie co nie ma przygotowania budowlanego, gdzie referencje panie burmistrzu( kompromitacja szkoda słów)

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

Niebawem mieszkańcy gminy Pruszcz będą się cieszyć prawie 4 km nowych gminnych dróg. Tak oczekiwane inwestycje realizowane są w dwóch lokalizacjach.

Styl życia

Młodzi kajakarze zmierzyli się w sobotę w Decznie w konkurencjach na lądzie i na wodzie. Wyniki nie były tu najważniejsze. Liczyła się przede wszystkim...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo