Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Inwestor chce przebudować kamienicę przy Klasztornej i postawić dużo większą. Jest jednak haczyk [wizualizacje]

Jeśli inwestorowi uda się wcielić plany w życie, budynek przy ul. Klasztornej będzie wyróżniał się nie tylko wyglądem, ale też wysokością na tle innych w tej części Świecia.

Udostępnij
Wizualizacja nowego budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Klasztornej

W czerwcu do Urzędu Miejskiego w Świeciu wpłynął wniosek, adresowany do rady miejskiej, o ustalenie lokalizacji wielorodzinnej inwestycji mieszkaniowej przy ul. Klasztornej 29.

Spółka z Kruszyna pod Bydgoszczą zamierza przekształcić kamienicę w zupełnie nowy obiekt.

Inwestor chce zmienić skromną kamienicę w okazały budynek / Fot. Andrzej Bartniak

Budynek przy ul. Klasztornej 29 miałby mieć nie jedno piętro, jak dotychczas, ale trzy.

Na działce na jego tyłach powstałoby dodatkowo dwupiętrowe skrzydło mieszkalne i rekreacyjny teren zielony. Wjazd na teren posesji miałby znajdować się od ul. Średniej. Docelowo miałby powstać kompleks z 13-14 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi.

Czy inwestorowi uda się wcielić cały projekt w życie, tak jak sobie zaplanował, czy jednak będzie musiał dokonać w nim korekty?

Wszystko zależy od decyzji Rady Miejskiej w Świeciu.

- Rzecz w tym, że plan zagospodarowania przestrzennego zakłada w tej części miasta maksymalną wysokość zabudowy do dwóch pięter, a inwestor chce zbudować aż trzy piętra - wyjaśnia Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.

W trakcie analizy wniosku urząd zamierza skontaktować się w sprawie przebudowy kamienicy przy ul. Klasztornej 29 m.in. z konserwatorem zabytków.

- Problemem może okazać się też brak parkingu dla mieszkańców, bo na działce jest na to za mało miejsca. A biorąc pod uwagę planowaną liczbę mieszkań, będzie to przynajmniej kilkanaście samochodów - wylicza Wiesław Ratkowski.

Inwestor wskazuje, że będą mogli oni korzystać z miejsc postojowych na ul. Średniej oraz w strefie płatnego parkowania na ul. Klasztornej.

Po analizie i opracowaniu, wniosek trafi w sierpniu lub we wrześniu pod obrady Rady Miejskiej w Świeciu. Jeśli radni zgodzą się na zmianę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, dopuszczającą zabudowę 3-piętrową, inwestor będzie miał zielone światło do przeprowadzenia inwestycji.

Mogą też jednak zdecydować, że ma być zachowana dotychczasowa, maksymalnie 2-piętrowa wysokość.

Wtedy spółka z Kruszyna albo będzie musiała skorygować swoje plany, albo zastanowić się, czy w ogóle chce je realizować.

Zobacz poniżej wizualizacje.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama