Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Markety Dino połkną konkurencję w powiecie świeckim?

Gruczno, Osie, Bukowiec, Dolna Grupa, Laskowice, ostatnio Drzycim, a podobno w planach jest również Świekatowo – markety Dino wyrastają u nas, jak grzyby po deszczu. Cieszą się klienci, martwią lokalni producenci żywności i właściciele mniejszych sklepów.

Udostępnij
dino-1

- Kiedy powstało Dino, w Osiu padły trzy czy cztery sklepy. Teraz, kiedy doszła do tego Biedronka, zniknie pewnie kolejnych kilka – prorokuje Jacek Chmarzyński, właściciel zakładu mięsnego i sklepu spożywczego Lewiatan w Osiu. 

Dino wchodzi na rynek, którym jeszcze do niedawna nie była zainteresowana Biedronka (chociaż przykłady Osia i Nowego pokazują, że portugalska sieć zmienia strategię), czyli do małych, kilkutysięcznych miasteczek i do większych wsi.

Market za miedzą

Większość klientów się cieszy – mają teraz blisko do dobrze zaopatrzonego marketu, gdzie kupią nie tylko produkty spożywcze, ale też środki czystości, prasę, alkohol i rozmaite hity tygodnia: a to szklanki, a to okulary do czytania, a to storczyki czy kapcie.

Wypisz wymaluj strategia rodem z Biedronki, Polomarketu czy Lidla. Na czym więc polega sukces Dino? Ano na tym, że mieszkaniec Osia czy Bukowca nie musi już się fatygować na większe zakupy do marketów w Świeciu, bo wszystko ma na miejscu. I to taniej niż w małych sklepach.

- Rozumiem podejście klienta, ale każdy kij ma dwa końce – przestrzega Edmund Stanny, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Świecka. - Z jednej strony mieszkańcy mogą kupić towar taniej, ale z drugiej oni lub ich znajomi mogą wkrótce stracić pracę w lokalnej piekarni, zakładzie masarskim czy sklepie. Dlaczego? Bo na dłuższą metę prawdopodobnie nie wytrzymają one konkurencji z Dino.

Nie kupują u miejscowych

W Dino nie kupimy wyrobów z mleczarni w Świeciu. Nie dlatego, że nie jest ona tym zainteresowana.

- Sieć ma własne wielkie centra dystrybucyjne. Nie kupuje u lokalnych producentów, albo robi to na bardzo niewielką skalę – mówi Stanny.

Nie ma też co tam pytać o mięso czy wędliny z lokalnych zakładów.

- Te produkty dostarcza Agro-Rydzyna, jedna z firm, która należy do właściciela marketów Dino – wyjaśnia Jacek Chmarzyński.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Grzegorz Więcek, prezes GS Samopomoc Chłopska w Bukowcu, cieszy się, że większość z sześciu sklepów, poza jednym, ma w innych wsiach, gdzie nie ma Dino.

- Dzięki temu nie obawiamy się konkurencji z ich strony. Mieszkaniec Polskich Łąk czy Różanny zawita przede wszystkim do tamtejszego sklepu, a nie do oddalonego o pięć kilometrów Bukowca. Chyba, że raz w tygodniu na większe zakupy – argumentuje.

Tajemniczy miliarder

Dino Polska S.A. to polska sieć sklepów założonych w 1999 roku przez Tomasza Biernackiego. Sieć logistyczna Grupy Dino, oparta jest na trzech centrach dystrybucyjnych: w Krotoszynie, Jastrowiu i Piotrkowie Trybunalskim.

Biernacki w 2003 roku kupił zakłady mięsne Agro-Rydzyna, a ilość sklepów z jednego, wzrosła w ciągu osiemnastu lat do ponad 700 w całym kraju. Właściciel Dino (rocznik 1973) mieszka w Krotoszynie w Wielkopolsce. Jego majątek szacuje się na ok. 4 miliardy złotych. Unika publicznych wystąpień, kontaktów z mediami, nie pozwala się fotografować. Nawet we własnej firmie ma z nim bezpośredni kontakt tylko niewielka grupa ludzi, a burmistrz Krotoszyna spotkał go tylko… raz.  

Dino Polska, mimo dwukrotnie wysyłanych pytań, nie udzieliło odpowiedzi na temat planów inwestycyjnych w powiecie świeckim i współpracy handlowej z lokalnymi firmami.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (60)

 1. Xxxx

  4 stycznia 2018 21:22

  W Oskim dino to same plotkary

  W Oskim dino to same plotkary pracują.. Więc nie miło robi się tam zakupy..  

  • Micha

   6 stycznia 2018 06:20

   Wszędzie pełno plotkar!

   Wszędzie pełno plotkar! Wystarczy jakaś sensacja w Osiu miejscowość aż huczy, więc nie czepiajmy się akurat jednego sklepu. To mała miejscowość i tak to niestety działa. 

 2. Anonim

  4 stycznia 2018 22:48

  W Bukowieckim Dino ceny inne

  W Bukowieckim Dino ceny inne na pólkach a inne przy kasie 🙁 . Nie robię juz tam zakupow !

 3. Aaa

  4 stycznia 2018 23:36

  A ja jestem bardzo

  A ja jestem bardzo zadowolonym klientem marketu Dino w Osiu. Dziewczyny zawsze są uśmiechnięte oraz bardzo pomocne. 

  • Koko

   7 stycznia 2018 10:28

   Fajne dziewczyny to fakt,

   Fajne dziewczyny to fakt, miło się tam robi zakupy. 

 4. Gruczniak

  5 stycznia 2018 03:08

  Pracownicy dino gruczno

  Pracownicy dino gruczno zmieniaja sie jak rękawiczki  co chwile ktos nowy przy kasie stoi sie nie raz 20 minut bo nowa męczy sie z wbiciem kodu . Wszedzie palet nastawiane ze nie idzie przejsc i ceny na polkach  takie a przy kasie inne. Sklep byl by dobry jakby wkoncu  ktos poprowadzil go pozadnie.a nie ktore sprzedawczynie brak slow… albo panoszy sie z glowa w  chmurach albo wyglad daje wiele do zrozumienia. 

  • Grucznianka

   5 stycznia 2018 13:31

   Zgadzam się w pełni, obsługa

   Zgadzam się w pełni, obsługa nie jest zbyt miła la klientów, siedzą w kasie jak za karę

  • klient

   5 stycznia 2018 13:39

   to fakt kasjerki jakby focha

   to fakt kasjerki jakby focha połkneły

  • Anonim 2

   6 stycznia 2018 00:26

   Nie zgodzę sie z ta opinią od

   Nie zgodzę sie z ta opinią od początku otwarcia tego marketu jestem stałym klientem i jak najbardziej jestem zadowolony.Zmiany w personelu zauważyłem ,ale sadze ze te zmiany były pozytywne dla tego sklep.Robiąc codziennie zakupy widać znaczna poprawe. Panie jak dla mnie są bardzo miłe i zawsze słóżą pomocą .Negatywna opinia dle tego sklepu wynika jak sadze od byłych pracowników .A wracając do oceniania wygladu pan ja nie mam nic do zarzucenia dla mnie liczy sie miła fachowa obsługa i świerze produkty które zawsze są dostepne.Polecam ten Market

   • Anonimowy

    6 stycznia 2018 08:00

    Tyle komentarzy nie wyszło od

    Tyle komentarzy nie wyszło od byłych pracowników,ale na kogoś musi być.

    • Odp

     6 stycznia 2018 09:40

     Uderz w stół a nożyce sie

     Uderz w stół a nożyce sie odezwa

 5. Klient Gruczno-Bukowiec

  5 stycznia 2018 05:46

  Ogólnie sklep jako sklep jet

  Ogólnie sklep jako sklep jet przyciagajacy dla klientow. Sa promocje, tańsze ceny produktow, zawsze swieze wedliny i mieso, ale  nie szanuje sie tam pracownikow. Pracownicy tyraja  nadgodziny za marne wynagrodzenie. (Nadgodziny sa robione na przymus- bo musisz i gratis dla sklepu ) Tam za chwile nie beda mieli pracownikow.Osoby młode zatrzymaja sie tam na chwile ale długo tam nie pobeda. Pracuje sie od pon do niedzieli i w święta za najnizsza krajowa.Zero szacunku ! Żenada

  • xyz

   5 stycznia 2018 13:47

   Wynagrodzenie  kazdy wie

   Wynagrodzenie  kazdy wie jakie otrzyma i na to sie godzi,nikt siłą pracowników nie zaciągał,poprostu nikt inny z takim wykształceniem ich nie zatrudni,więc o co hałas?

   • Klient Gruczno-Bukowiec

    5 stycznia 2018 16:07

    Taak tak kierownikow

    Taak tak kierownikow wykształcenie też nie jest adekwentne do danego stanowiska. Stanowiska po znajomości. Zakupy bede dalej robił w tym sklepie bo sa świeże produkty . PŁace i stanowiska to juz nie ten temat , ale mam nadzieje ze i kiedyś tym ludziom sie poprawi. Pozdrawiam.

    • ANONIM 2

     6 stycznia 2018 00:12

     Nie zawsze wykształcenie

     Nie zawsze wykształcenie idzie w parze z inteligęcją czasem ludzie z niższym wykształceniem są bardziej inteligentni.A kierownikiem w Dino nie zostaje sie po znajomości a jest to zasłużony awans . Na który ktoś ciężko pracował.Praca w handlu nie jest lekka i każdy jest świadomy idąc do pracy w tym kierunku.Krytykować łatwo ale jak sadze Ci któży tak krytykują prace Pań w Dino niech sie też zatrudnią i zobaczą ile starań oraz cięzkiej pracy Panie muszą wykonać żeby każdy klient był zadowolony.Itak zawsze sie znajdzie ktoś komu coś nie bedzie pasować 

     • wow!!

      6 stycznia 2018 19:40

      Ortografia się kłania!!!!!!!!

      Ortografia się kłania!!!!!!!!!!

     • oj!

      6 stycznia 2018 19:48

      u  osoby ANONIM 2 to raczej

      u  osoby ANONIM 2 to raczej,ani wykształcenia ani „inteligęcji” widząc pisownię

 6. Świecianin

  5 stycznia 2018 06:53

  No ale mleczarnia świecka

  No ale mleczarnia świecka chyba nie jest zagrożona mam nadzieje? Byłoby straszne jakby została zamknięta.. Jedyne co nie pasuje w stacjonarnym sklepie mleczarni to fakt, iż nie można płacić kartą 🙁 ile razy można się zapomnieć i wejść do sklepu bez gotówki.. Gdyby nie ten szkopuł, to ludzie jeszcze chętniej by kupowali tam produkty 🙂 pozdrawiam. 

  • Aga

   5 stycznia 2018 13:36

   Żadnej straty by nie było

   Żadnej straty by nie było,masło osełka pobija świeckie a twarożki grani są bardzo często nie zjadliwe,ewentualnie prezes straci stołek

 7. Jan

  5 stycznia 2018 07:50

  Jestem zadowolonym klientem

  Jestem zadowolonym klientem Dino OSIE dziewczyny zawsze miłe uśmiechnięte,pomocne.A pani kierownik pierwsza klasa trzeba jej przyznać że załogę super sobie dobrała.Oby we wszystkich sklepach w Osiu tak było to każdy z nich odwiedzę i zrobię zakupy.Dziewczyny są na medal, a zawsze z ludzi znajdzie się ktoś zazdrosny któremu coś nie odpowiada☺pozdrawiam całą załogę Dino OSIE ☺

 8. Asia

  5 stycznia 2018 08:39

  W Laskowicach są miłe

  W Laskowicach są miłe sprzedawczynie. Ceny nie raz inne na półce inne przy kasie nie raz już się na nich przejechałem. Promocje niestety słabe np taniej o 0.20groszy. Biedronka tańsza by mogła powstać w Laskowicach. 

 9. Manik

  5 stycznia 2018 09:21

  Dziwię się, że nikomu nie

  Dziwię się, że nikomu nie przeszkadza to, ze duże sieci zabijają lokalny handel???? Podatki odpływają, zyski też. Nic z tych pieniędzy u nas nie zostaje.

  • Adi

   6 stycznia 2018 11:07

   No właśnie tego nikt niewidzi

   No właśnie tego nikt niewidzi ile sklepów na wioskach padło!

 10. Zadowolony klient

  5 stycznia 2018 10:16

  W Dino w Bukowcu pracuja

  W Dino w Bukowcu pracuja bardzo miłe ,usmiechniete, uprzejme dziewczyny… Wicca , ze ciezko pracuje, biegaja z towarem jak mrowki . Sklepie jest czysciutki . Stoisko miesne ladnie przygotowane , mieso swiezutkie , obsluga bardzo szybka 🙂 lubie robic tam zakupy. 🙂 Polecam.

 11. Osiak

  5 stycznia 2018 14:58

  Dino Osie bardzo czyste,

  Dino Osie bardzo czyste, świeże owoce, warzywa, mięso. Mile i uśmiechnięte dziewczyny. Tak trzymać. 

 12. Klient

  5 stycznia 2018 16:29

  Od samego początku robię

  Od samego początku robię zakupy w Dino Osie i nie zamieniłbym tego. Dziewczyny super, zawsze uśmiechnięte, biegają jak mrówki 🙂 tak trzymać!!! 🙂 

 13. Sokół

  5 stycznia 2018 16:58

  Plotkary są wszędzie, a już w

  Plotkary są wszędzie, a już w ogóle u fryzjera. Niech każdy spojrzy na siebie. Zazdrość niszczy. POZDRO

 14. Tomi

  5 stycznia 2018 17:01

  Zawsze znajdzie się ktoś komu

  Zawsze znajdzie się ktoś komu coś będzie nie pasować. Nie ma takiego sklepu w Osiu z tak usmiechnietymi i miłymi dziewczynami. 

 15. Klientka

  5 stycznia 2018 17:02

  Kiedyś jeździliśmy na zakupy

  Kiedyś jeździliśmy na zakupy do Świecia , ale odkąd mamy Dino w Laskowicach już nigdzie nie trzeba jeździć. Dziewczyny miłe i uśmiechnięte, zawsze pomogą. Warzywa, owoce i mięso zawsze świeże. Taki sklep był nam potrzebny, zakupy tam to przyjemność. Szczerze polecam 

  • Monia

   5 stycznia 2018 19:07

   To sklonujcie je  dajcie do

   To sklonujcie je  dajcie do Gruczna

 16. Luiza

  5 stycznia 2018 18:39

  W pierwszy dzień otwarcia

  W pierwszy dzień otwarcia biedronki trafiłam na przeterminowane pieczarki, wracam do Dino Osie, super sklep, jakość towaru bez zastrzeżeń. 

 17. Ania

  5 stycznia 2018 21:18

  W bukowcu niestety panie

  W bukowcu niestety panie chyba pracują za karę,  oprócz tego często ceny złe na półkach,a szkoda bo sklep zapowiadał się całkiem fajnie. 

  • Ala

   6 stycznia 2018 09:43

   To samo jest w Grucznie wiec

   To samo jest w Grucznie wiec te opinie nie sa pojedyncze tylko sie potwierdzają

 18. Anonim

  5 stycznia 2018 22:19

  Dino Bukowiec.     Super

  Dino Bukowiec.     Super sklep dziewczyny pracują jak mrówki. Czysty ładnie zatowarowany. Polecam 

 19. Anonim

  5 stycznia 2018 22:24

  Klient. Mam ulubiony sklep

  Klient. Mam ulubiony sklep Dino Bukowiec nie zazdroszczę dziewczyna cieszka praca. Marudzi klienci zawsze się znajdą. W biedronkach wogole cen nie ma i nikt się nie burzy. 

 20. Ela

  5 stycznia 2018 22:28

  Jeszcze się taki nie urodził

  Jeszcze się taki nie urodził aby wszystkim dogodzil. Praca w takim sklepie nie jest lekka, więc szanujmy tych ludzi, którzy tam pracują! 

  • Gruczniak

   5 stycznia 2018 23:06

   Jak ma byc lekka jak pracuja

   Jak ma byc lekka jak pracuja same kobiety a facet jak byl to go zwolnili bo sie kierowniczce nie podobal. Brak pozadnego kierownika i tyle.

  • Misiek

   6 stycznia 2018 06:11

   To prawda. 

   To prawda. 

 21. Max

  6 stycznia 2018 06:14

  Facet a facet. Kierowniczka

  Facet a facet. Kierowniczka jest po to aby dobrać sobie odpowiedni zespół. 

  • Gosia

   6 stycznia 2018 09:48

   Kierownik musi mieć z kogo

   Kierownik musi mieć z kogo wybierać a nie z tych co zatrudni szefostwo nie patrząc na kwalifikacje zawodowe bo sa pracownicy nawet bez zawodowki

 22. Combel

  6 stycznia 2018 11:09

  Nikt nie widzi ile sklepów

  Nikt nie widzi ile sklepów padło!

  • Elii

   6 stycznia 2018 12:23

   Wszyscy widzą, ale chyba ktoś

   Wszyscy widzą, ale chyba ktoś na to pozwolił. A już w ogóle na biedronke w Osiu. 

 23. On

  6 stycznia 2018 19:04

  Dino Bukowiec- super obsluga

  Dino Bukowiec- super obsluga ! Dziewczyny tam Nie chodza a biegaja z towarem. Czysto , schludnie I panuje tam fajna atmosfera ! A te negatywne komentarze sa zapewne od osob ktore nigdy NiE pracowaly I siedza z dupami w domu.  jestem stalym klientem w dino bukowiec i jestem zadowolony.  

 24. Polak

  6 stycznia 2018 19:51

  Czy już nikt nie lubi robić

  Czy już nikt nie lubi robić zakupów w małych polskich sklepach? Tylko nabijacie kabzę Niemcom i inym Portugalczykom. To jest patriotyzm

  • Inga

   6 stycznia 2018 19:58

   Dino to Polski sklep.

   Dino to Polski sklep. Najpierw radzę poczytać 

   • Polak

    7 stycznia 2018 13:26

    Ale podarki płaci gdzie

    Ale podarki płaci gdzie indziej!!!! Nie w naszym powiecie.

  • Evit

   24 października 2018 14:21

   A ja dobrze pamiętam obsługę

   A ja dobrze pamiętam obsługę w tych małych sklepach, zwłaszcza jak chciało się coś zobaczyć,ale nie kupić …..Właściciel wielce oburzony . W Dino miła obsługa i chcesz to bierzesz, a jak się odmyślisz to nawet przy kasie można zostawić i nikt nie robi halo ,że trzeba na półkę odnieść .

 25. Piotr

  14 stycznia 2018 16:23

  Witam. Jestem klientem Dino w

  Witam. Jestem klientem Dino w Bukowcu. Panie chodzą z obrazonymi minami zero uśmiechu. Pani na kasie nie wydaję grosików. Ceny na półce inne niż przy kasie. Do tego palety na sklepie że nie idzie przejść! Ostatni raz tam byłem. 

 26. ichał

  19 stycznia 2018 18:25

  Witam. Jestem klientem w Dino

  Witam. Jestem klientem w Dino Bukowiec , pracują tam Panie, które są wiecznie uśmiechnięte i Panie, które niestety mam wrażenie ze pracują za karę. Dziewczyny widać, że pracują ciezko i mają dużo niezadowlonych klientów…sam byłem świadkiem kiedy jedna pani kłuciła się dosłownie o 10 przyslowiowych groszy…..masakra. wspulczuje

 27. Artur

  21 stycznia 2018 22:12

  Dino Bukowiec mój ulubiony

  Dino Bukowiec mój ulubiony sklep. Sprzedawczynie bardzo miłe, mogłyby otwierać niekiedy 2 kasę no ale niestety maja  dużo pracy i chyba przydałoby się tam więcej pracowników. Sklep czysty zadbany a nie tak jak w grucznie pozdrawiam 

 28. Anonim

  22 stycznia 2018 00:20

  Osie masakra dziewczyny

  Osie masakra dziewczyny obrazują się na wzajem zastraszane przez kierowniczke 

 29. Andrzej

  22 stycznia 2018 00:34

  Dino Bukowiec fajny sklep

  Dino Bukowiec fajny sklep dziewczyna i kierownikowi nie zazdroszczę robią za dwóch  miesny kasa i piec i wszystko na raz a klienci no cóż wiecej wyrozumienia

 30. Anonim

  26 stycznia 2018 21:08

  W Bukowcu w dino chyba zle

  W Bukowcu w dino chyba zle sie dzieje.. widac , ze kilka osob nie pracuje juz tam. Lucie robic tam zakupy ale NiE chce mi sie stac w kolejkach. Kom. U gory – druga kasa by sie przydala. Bo na pierwszej kasie widac , ze ekspedientki sa zmeczone.  I tez by sie przydala osoba na miesny. Widac, ze Panie ciezko tam pracuja.. A ogolnie sklep nawet fajny. 

 31. IZA

  10 marca 2018 22:40

  dino Bukowiec bardzo miła

  dino Bukowiec bardzo miła obsługa..

 32. Kazimierz

  3 kwietnia 2018 10:39

  Dino Bukowiec. ROBIŁEM zakupy

  Dino Bukowiec. 
  ROBIŁEM zakupy świąteczne , super atmosfera, ceny atrakcyjne, sklep czysty, zadbany. Kasjerki bardzo miłe i sympatyczne,  mieśny bogaty i zadbany. Oby tak dalej!

 33. Klient

  15 marca 2019 23:35

  Dino w grucznie? Masakra 

  Dino w grucznie? Masakra 

  Nie chodzi o sam sklep tylko o to cos co tam zatrudniają i nazywają ekspedientką

  Uwlaszczają godnosci tego slowa znaczeniu

  Jak nie pijane w pracy na kasie to wulgarne , brudne (ale nie od pracy) spadnie jej towar z rąk a Pani o ty kur…pierd.. .gdzie lecisz MASAKRA

  Co tam sie ddzieję czy z tym nik nie moze zrobic pożądku? Wolałabym zamknac ten sklep niz taka patole ludziom porządnym na oczy pokazywać

 34. Aga

  8 czerwca 2019 20:46

  Dziś impreza integracja w

  Dziś impreza integracja w Grucznie u Ewy

  • Reni

   8 czerwca 2019 20:49

   Oj to się poleje

   Oj to się poleje

 35. RebEralia

  21 lipca 2019 14:38

  Cheap Generic Levitra
  Cheap Generic Levitra Vardenafil cialis without a doctor’s prescription Misoprostol Over The Counter Cvs Buying Flagyl Antibiotics Online From The Usa

 36. Zbyszeek

  1 września 2019 13:19

  No i dobrze ,że Portugalski

  No i dobrze ,że Portugalski kapitał (stonka) jest wygryzany przez polskie Dino . Wiecej hasju w kraju zostanie. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama