Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Lidia, Jan, Marek
REKLAMA

Mieli dobry pomysł na biznes i dostali pieniądze [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
14 stycznia 2023, 06:28
Mobilna sauna z banią, usługi turystyczne, produkcja peletu - to tylko niektóre projekty przedsiębiorców z powiatu świeckiego, którzy otrzymali dofinansowanie z Unii Europejskiej.
Autorom nagrodzonych projektów gratulował m.in. Tadeusz Pogoda, radny sejmiku województwa
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
REKLAMA
REKLAMA

Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i radny województwa Tadeusz Pogoda spotkali się z samorządowcami i przedsiębiorcami, którzy podpisali umowy o dofinansowanie projektów. 

Pieniądze pochodzą z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Łączna wartość wsparcia to ponad 7 mln zł.

Wśród beneficjentów znalazło się także sześciu przedsiębiorców i jedna gmina z naszego powiatu. Dofinansowanie otrzymali w ramach Lokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego".

REKLAMA
REKLAMA

Joanna Beżyk z gminy Nowe dostała dofinansowanie na mobilną saunę i banię, a Andrzej Jarecki z gminy Osie na świadczenie usług budowlanych.

Z kolei Mirela Pałaszewska (gmina Świecie), dzięki dofinansowaniu, może kupić linię do produkcji peletu.

Daniel Żuchowski z gminy Pruszcz zamierza zająć się naprawą nadwozi samochodowych. Inna mieszkanka gminy Pruszcz, Barbara Brzykcy, stworzy miejsca zakwaterowania w Nadwiślańskiej Chacie w Luszkowie wraz z możliwością zwiedzania skansenu.

REKLAMA
REKLAMA

Autorką kolejnego projektu z branży turystycznej jest Julia Górka, również z gminy Pruszcz, która jednak zamierza prowadzić działalność w Tleniu (gmina Osie). Chce promować walory Wdeckiego Parku Krajobrazowego, rzeki Wdy i Zalewu Żurskiego. Ma w tym pomóc kupno katamaranu do wycieczek po akwenach, połączonych z piknikami.

Każdy z przedsiębiorców dostał po 70 tys. zł dofinansowania.

Wśród beneficjentów znalazł się też jeden samorząd. To gmina Drzycim, która 103,5 tys. zł przeznaczy na pokrycie kosztów modernizacji świetlicy wiejskiej w Gackach.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA