Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Miesiąc po pożarze Henryk Piotrowski znowu będzie produkował styropian

Andrzej Bartniak
7 lipca, 20:28
Dzięki ogromnej determinacji całej załogi w miesiąc po pożarze, który dokonał ogromnego spustoszenia w zakładzie, firma Henryka Piotrowskiego wznawia produkcję styropianu. Jak tego dokonali w tak krótkim czasie?
Trwają ostanie prace przy nowej linii technologicznej
Fot. Andrzej Bartniak

PARTNER DZIAŁU BIZNES

W tym roku firma Henryka Piotrowskiego, produkująca styropian, świętowała swoje 30-lecie. Nawet w najgorszych snach nikt nie przypuszczał, że jubileuszowy rok w taki sposób zapisze się w historii zakładu. Pożar, który wybuchł 10 czerwca, wyrządził ogromne straty. Po starej hali produkcyjnej zostal pusty plac.

Już następnego dnia po tym, co stało się przy ul. Chmielniki w Świeciu, gdy jeszcze dogaszano zgliszcza, padły deklaracje o odbudowie. Co ciekawe, to pracownicy zobowiązali się, że uczynią wszystko, aby jak najszybciej firma mogła stanąć na nogi.

- Chociaż nie mam w tej chwili żadnych dochodów, nawet nie pomyślałem, żeby kogoś zwolnić - podkreśla Henryk Piotrowski. - Od pierwszego dnia po pożarze pracowaliśmy wszyscy od rana do późnej nocy. Żeby zaoszczędzić na czasie, zamawiałem nawet obiady do firmy. Każdy dzień zwłoki w produkcji, to niestety stracone pieniądze.
REKLAMA

Linię produkcyjną urządzono w hangarze, który wcześniej pełnił funkcję magazynu. Zaczęto od wylania posadzek. Potem powstały zbiorniki na granulat, z których wytwarzany jest styropian. W międzyczasie zakupiono za 140 tys. zł kotłownię kontenerową. Ostatnim etapem był montaż maszyn do produkcji, których producentem jest również firma Henryka Piotrowskiego. Tak się szczęśliwie składa, że jedna z linii produkcyjnych była już gotowa i w zasadzie czekała na sprzedaż.

- Próbny rozruch wypadł pomyślnie - mówi Henryk Piotrowski. - Myślę, że już w przyszłym tygodniu będziemy mogli ruszyć z produkcją.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


Agencja Marketingowa PromoAS zajmuje się obsługą mediów społecznościowych dla firm, instytucji, klubów oraz stowarzyszeń, drukiem materiałów promocyjnych, produkcją gadżetów reklamowych, a także organizacją i prowadzeniem eventów. Wieloletnie doświadczenie, nietuzinkowe pomysły i korzystne ceny pozwalają nam w przygotowaniu atrakcyjnych ofert dla klientów.