Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Mirosław Gzella sprzedaje firmę. Wystosował list do pracowników

Wszystko wskazuje na to, że po ponad trzydziestu latach zakłady mięsne Gzella z Osia przestaną być samodzielną firmą. Chce je przejąć inny potentat z tej branży – Grupa Sokołów.

Udostępnij
2a43b4c242db8555f2cf233398b51f42

W 1985 roku Mirosław Gzella pożegnał się z pracą w PSS społem i założył mały zakład wędliniarski w Osiu. Od tamtego czasu firma przekształciła się w spółkę  Grupa Mięsna Gzella, dysponującą jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Możliwości produkcyjne wynoszą ponad 6 tys. ton mięsa miesięcznie, a do tego dochodzi również dobrze rozbudowane zaplecze logistyczne z flotą transportową oraz sieć sklepów działających pod nazwą Delikatesy Mięsne Gzella.

REKLAMA
Prof-Bud

„Po 33 latach dynamicznej ekspansji, mając na uwadze dalszy wzrost i osiąganie nowych celów, podjęliśmy decyzję o konsolidacji z Grupą Sokołów” – informuje w piśmie zamieszczonym na stronie internetowej firmy Mirosław Gzella.

Reklama
Reklama

Sokołów należy do największych i najbardziej rozpoznawalnych marek tej branży w kraju. Spółka ma 7 zakładów produkcyjnych, 39 centrów dystrybucji i 51 własnych sklepów.

REKLAMA

 – Sokołów to inwestor branżowy dysponujący ogromnym doświadczeniem i najbardziej zaawansowanym know-how w branży. Dzięki pozyskaniu tak solidnego partnera jestem spokojny o to, że pracownicy będą mieli stabilne i atrakcyjne warunki pracy – powiedział portalowi Wiadomości Handlowe Mirosław Gzella.

Reklama
Reklama

Zanim dojdzie do transakcji, musi ona uzyskać pozytywną opinię Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (28)

 1. Manik

  13 lutego 2018 09:47

  Takie połączenia nigdy nie

  Takie połączenia nigdy nie przynoszą nic dobrego dla pracowników. 

  • SamOn

   13 lutego 2018 14:56

   Bo za robotę będą się musieli

   Bo za robotę będą się musieli zabrać? Koniec papierosków co 30 min.

  • masarz

   13 lutego 2018 18:11

   to jest początek końca

   to jest początek końca

 2. Michał

  13 lutego 2018 18:20

  Z produkcji nie zwolnią ludzi

  Z produkcji nie zwolnią ludzi, ale marketing, księgowość kiepsko to widzę. Może nie od razu, ale stopniowo będzie ubywać ludzi. Ale zmiany mogą być jeszcze głębsze o gorsze dla Osia.

 3. Swieciak1

  13 lutego 2018 19:29

  Od dawna chodzą słuchy że

  Od dawna chodzą słuchy że zwijaja interes i wyjeżdżają za ocean…

 4. Misiek

  13 lutego 2018 20:02

  Najwieksza patologia w jakiej

  Najwieksza patologia w jakiej mialaem okazję pracować. Zaplecze logistyczne praktycznie nie istnieje. W miejcu gdzie naprawiano samochody pracownicy z Ukrainy składają kartony. A flota zrujnowanych pojazdów została sprzedana pseudo przewoźnikom. Na święta typu Boże Narodzenie czy Wielkanoc mięso jest sprowadzane z Hiszpanii z dwudziestodniowym okresem przydatności do Spożycia. Wędliny z Borów – bujda na resorach

  • ala

   16 marca 2018 10:49

   No więc  to sie powinno

   No więc  to sie powinno zmienić na lepsze…… Sokołow ma swoje ubojnie i kupuje polskie  tuczniki do nich – na pewno zasili zakład tym surowcem, bedzie swiezy, nie z Hiszpanii

  • mnietek

   23 października 2018 10:47

   I tu jest prawda. Sprowadzane

   I tu jest prawda. Sprowadzane zapasy wojskowe mrożonych półtusz wieprzowych z Holandii . Po wieloletnim składowaniu i tuż przed upływem terminu wazności. „Wędliny z Borów” – kpina z klientów

   • Sokolik

    23 lipca 2019 20:21

    A guzik prawda że sokołów ma

    A guzik prawda że sokołów ma polskie mięso tez pracowałem u nich wiec nie chcecie wiedzieć skad

 5. Gervazy

  13 lutego 2018 23:13

  wędliny z borów, bo tutaj

  wędliny z borów, bo tutaj wytwarzane, aczkolwiek surowiec podobno niemiec i danii. I czy faktycznie pracownicy przy taśmie robią to z pasji? no nie wiem. Raczej ukraincy robią to dla wyższej najniższej krajowej niż na ukrainie

 6. oj

  14 lutego 2018 10:32

  oj nie które mięso knurem

  oj nie które mięso knurem zalatywało -kiepska firma

 7. Piotr

  14 lutego 2018 11:25

  Czego chcecie od Ukraińców?

  Czego chcecie od Ukraińców? Lepiej pracują niż Polacy.

  • Adam

   14 lutego 2018 14:10

   Skąd masz takie informacje

   Skąd masz takie informacje może sam zatrudniasz tańszych pracowników.

   • Anonim

    3 kwietnia 2018 13:53

    Zatrudnij samych ukraincow to

    Zatrudnij samych ukraincow to dopiero zobaczysz jak zaczna podskakiwac xDD Na pracownikach nie warto oszczedzac..

   • Tu mi Lotto !!!

    6 października 2021 15:41

    No są lepsi od Polaków, bo

    No są lepsi od Polaków, bo zapierda**** za najniższą krajową, albo za śmieciówkę z agencji „pośrednictwa” niewolników, wróć moało być „pracowników” !!! Róbcie tak dalej to niedługo i z ukraińcy was oleją ciepłym miczem!!!

 8. Exody

  14 lutego 2018 14:10

  W Osiu i okolicach skończy

  W Osiu i okolicach skończy się okres,kiedy to praca szukała człowieka,a już na pewno okres rozwoju tej wsi ulegnie zahamowaniu,szkoda…

 9. Zosia

  17 lutego 2018 11:58

  Może to i dobrze ,bo od

  Może to i dobrze ,bo od dłuższego czasu jakość wyrobów jest kiepska ,a mięso śmierdzące !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Marcel

  19 lutego 2018 17:51

  Wedliny  pochodzą  z borow

  Wedliny  pochodzą  z borow tucholskich bo sa tam wytwarzane ale sam wsad miesa to chiny czy bawoly ze stanow . Jesli chodzi o pracownikow to nie jeden mowil ze w niemczech na tasmach to luzik do tego co u gzelli

  • Kxbo

   20 lutego 2018 08:37

   To niebawem skończy się

   To niebawem skończy się narzekanie jak zwolnią 15 proc. załogi.

 11. kosmos

  24 lipca 2018 11:36

  „Gzela” jako synonim dobrego

  „Gzela” jako synonim dobrego smaku wędlin  w tym  wyrobów regionalnych już się skończył.

  Będziemy omijać szrokim łukiem Gzelę-Sokołów! Sokołow to synonim masówki ! Szukamy więć dobrych drogich wyrobów regionalnych z surowca miejscowego (a nie np z Krąplewic!).

 12. Gość

  29 grudnia 2019 22:15

  Taka ciekawostka, jak 

  Taka ciekawostka, jak  pracowaliscie nikt oficjalne  nie protestował  i mięso  nie siedziało  ,teraz wszystko źle  ,śmieszni  jesteście. 

 13. Uczciwa

  23 lutego 2021 21:00

  Jestem byłą pracownicą w

  Jestem byłą pracownicą w sklepie w Czersku. Powiem tak wędliny są świeże z mięsem są robione przekręty. Ale wypowiem się głębiej na temat współpracy. ŚRODKOWY MOBBING przez wielkie litery Panie prezesie niech Pan przeprowadzi rozmowy z dziewczynami które tam pracowały czy to nie dziwne że cały czas ktoś inny prócz kierowniczki córki i koleżanki każda dziewczyna im nie pasuje każdej wyrobią opinię a w oczy słodko gadają brak słów na temat pracownic tego sklepu .

 14. Neutralna

  24 lutego 2021 19:24

  Do Pani Uczciwa napisała Pani

  Do Pani Uczciwa napisała Pani prawdę też tam pracowałam 3 miesiące porażka kierowniczka fałszywa jak nie wiem co wtrąca się w życie prywatne może niech lepiej opowie za co została usunięta z Lidla. Bo Czersk jest mały i ludzie się znają. 

 15. ech

  9 sierpnia 2021 13:37

  Sokolow robi gownianej

  Sokolow robi gownianej jakosci produkty, tak jak wszystkie inne komercyjne firmy. Gzella jeszcze trzyma poziom, co prawda z zabojczymi cenami ale jest wybor. A teraz pewnie samo gowno zostanie. Nigdzie nie bedzie juz mozna kupic normalnego miesa dobrej jakosci…

 16. Gaweł

  3 października 2021 01:01

  Znam ludzi którzy pracowali

  Znam ludzi którzy pracowali dla Gzeli nawet we Warlubiu tam gdzie postawił silosy przy torach. Każdy z nich był traktowany jako śmieć. Lecz jak panu Mirosławowi nie odpowiadał kawałek ziemi e hektarowi oddał go rolnikowi bliskiemu tej ziemi.

 17. Klient

  10 marca 2022 23:03

  Omijacie szerokim łukiem

  Omijacie szerokim łukiem gzelle bez względu na sklep ,stare mięso, odgrzewanr wyroby  patrzcie dokładnie na wagi bo was okradają sprawdzajcie wagi gdzie indziej to się dzieje na każdym sklepie a w szczególności w Chełmnie na grudziadzkiej 8 tam to powinieneś zająć pih ,pip ,zus sanepid 

 18. ew

  9 maja 2022 05:46

  witam miałam okazję długi

  witam miałam okazję długi czas temu pracować w firmie, w sklepie w Bydgoszczy na ul pomorskiej  gzella to jest Tyrka masakra a w sklepach co się dzieje to jest porażka a pani Grażyna koordynator niech ja kule biją potwór nie człowiek nie polecam pracy w tej firmie 

 19. ona

  30 maja 2022 07:58

  Sokołow przejął od kilku lat

  Sokołow przejął od kilku lat i pod flagą Polski sprzedają mięso i wyroby, a  na metce opakowanie po mięsie holandia, dania, niemcy!

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama