Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Mleczarnia w Drzycimiu wicemistrzem konkursu Agroligi. Doceniono jej wyjątkowe sery

W sobotę w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie, przy okazji organizacji Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych Agro - Tech, miała miejsce uroczysta gala i wręczenie nagród. Największe laury zebrała Mleczarnia Drzycim została na czele z prezes Magdaleną Kończewską.

Udostępnij
Mleczarnia została wicemistrzem Konkursu Agroliga 2023 w województwie kujawsko-pomorskim w kategorii firma.

Mleczarnia istnieje od 1890 r. Od kilkudziesięciu lat jako samodzielna Spółdzielnia Mleczarka. Głównie opiera się na skupie mleka od lokalnych rolników. W sumie ma podpisanych blisko sześćdziesiąt umów na dostawy mleka. Dziennie firma przyjmuje blisko15 tys. litrów mleka.

- Nasza mleczarnia  bazuje na starych metodach, zgodnie z tradycyjnymi dawnymi metodami.W zakładzie nadal jest dużo pracy ręcznej. Wysiłek i wkładane serce w codzienną pracę, ma dla nas ogromne znaczenie. Myślę, że to też doceniają nasi kontrahenci, klienci oraz było też ważnym elementem w tym konkursie - podkreśliła Magdalena Kończewska, prezes mleczarni.

Mleczarnia głównie słynie z serów żółtych. Najbardziej popularny to oczywiście drzycimski. Na rynku zasłynęła również z masła, twarogu, a nawet maślanki.Mleczarnia wprowadza na rynek również nowe produkty. Jednym z nich jest  dojrzewający ser Henryka. Jest on ręcznie malowany, twardy typowy nadający się na deskę serów. To też najtrudniejszy z serów do wyprodukowania.

Mleczarnia ma już na swoim koncie między innymi nagrodę „Smak Roku” właśnie za ser Henryka na Festiwal Smaku w Grucznie. Spółdzielnia należy do sieci Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

Specjalnie, aby pogratulować mleczarni zdobycia nagrody, zaproszenie od organizatorów przyjęła i uczestniczyła w gali Barbara Studzińska, starosta powiatu świeckiego oraz Józef Gawrych, etatowy członek zarządu powiatu świeckiego.

Podczas Gali wyróżnienie odebrali również: Marzena i Józef Piotrowscy z Gacek za udział w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Nagrody, podziękowania i wyróżnienia zostały wręczone również uczestnikom Mistrzowie Agro Gazety Pomorskiej.

W naszym powiecie najwięcej głosów otrzymali tym samym zwyciężyli w etapie powiatowym poszczególne osoby.

W kategorii Sołtys Roku  najwięcej sms otrzymał Sławomir Staniak  - sołectwo Krusze gmina Warlubie.

W kategorii Lider/Liderka Tomasz Bagiński Siemkowo gm. Lniano.

Agroturystyka Roku na etapie powiatowym została Agroturystyka Borówka w Małym Dólsku.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama