Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Mondi wśród firm najważniejszych dla Polski

Andrzej Pudrzyński
17 lipca, 19:22
Mondi Świecie znalazło się w gronie firm o największym znaczeniu dla polskiej gospodarki.
W 2019 r. Mondi odprowadziło 200 mln zł podatku dochodowego
Fot. Andrzej Bartniak

Dziennik "Rzeczpospolita" w dodatku "Najważniejsze firmy dla Polski" opublikował zestawienie państwowych i prywatnych przedsiębiostw, które dzięki swojemu potencjałowi najbardziej wpływają na rozwój kraju.

Nie analizowano, jak wysokie dywidendy przynoszą akcjonariuszom, ale czy i w jakim stopniu wspierają budżet państwa podatkami, czy rozwijają nowoczesne i ekologiczne technologie, czy angażują się w życie społeczne, sponsorując sport lub kulturę. 
PARTNER DZIAŁU BIZNES

W gronie najbardziej chwalonych firm znalazło się Mondi Świecie. Z analizy Polskiego Towarzystwa Gospodarczego wynika, że spółka ze Świecia jest w gronie najbardziej solidnych płatników podatku dochodowego. W 2019 r. zapłaciła 200 mln zł. Raport przeciwstawia takie firmy jak Mondi tym, które nie płacą podatków wcale, albo w niewielkim stopniu, m. in. sieci handlowe Auchan czy Carrefour.

Wśród największych płatników podatku spośród prywatnych firm były ING Bank Śląski (780 mln zł), Santander Bank (750 mln) i Jeronimo Martins (620 mln).

Mondi znalazło się też wśród firm, które dużo inwestują w Polsce i jednocześnie większość produkcji sprzedają za granicę, napędzając krajowy eksport. W 2019 r. sprzedało papier o wartości 2,2 mld zł. Liderem był paliwowy gigant PKN Orlen z 37 mld zł.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


Agencja Marketingowa PromoAS zajmuje się obsługą mediów społecznościowych dla firm, instytucji, klubów oraz stowarzyszeń, drukiem materiałów promocyjnych, produkcją gadżetów reklamowych, a także organizacją i prowadzeniem eventów. Wieloletnie doświadczenie, nietuzinkowe pomysły i korzystne ceny pozwalają nam w przygotowaniu atrakcyjnych ofert dla klientów.