Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

Orlen odkrył złoża gazu w powiecie świeckim

Andrzej Bartniak
2 września, 00:23
Od dłuższego czasu mieszkańców gminy Bukowiec intryguje widok wieży wiertniczej. Jak ustaliliśmy, zlokalizowano tam złoża gazu, który niemal na pewno będzie wydobywany.
Wieża wiertnicza w Gawrońcu
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Wieża wiertnicza w Gawrońcu (gmina Bukowiec), szczególnie dobrze widoczna z drogi prowadzącej do Plewna, stanęła w tym roku. Na jej temat niewiele jednak wiadomo.

- Słyszałem od ekipy budowlanej, że gmina Bukowiec leży na dużych złożach gazu - mówi nasz Czytelnik. - Nie wiem, ile w tym prawdy, ale mieszkańców bardzo to interesuje. Przede wszystkim, jakie będzie to mieć skutki dla gminy?

REKLAMA
REKLAMA

Jak ustaliliśmy, odwiert prowadzony jest na głębokość 3 km. Jego celem było potwierdzenie obecności w tym miejscu gazu i sprawdzenie jego parametrów. Prace prowadzi spółka Orlen Upstream. Ocenia się, że złoża wystarczą na około trzy lata wydobycia.

- Z informacji, jakie nam przekazano wynika, że wydobyty surowiec w całości ma być wykorzystany do napędzania zespołu prądotwórczego - mówi Benedykt Mroczek inspektor ds. budownictwa i inwestycji w Urzędzie Gminy w Bukowcu.

REKLAMA
REKLAMA

Kiedy można spodziewać się, że ruszy wydobycie gazu? Na razie nie wiadomo. Prace wiertnicze mają potrwać do października tego roku. Gdy się zakończą, ruszy drugi etap inwestycji związany z projektowaniem i uzyskaniem niezbędnych decyzji pozwalających na wydobycie i przetwarzanie gazu w Gawrońcu.  

Co to oznacza dla gminy? Na pewno dodatkowe wpływy do budżetu z podatków i opłat eksploatacyjnych. W tej chwili trudno jednak szacować ich wysokość.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA