Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Podczas wyjazdu studyjnego poznawali potencjał polskiej wsi [zdjęcia]

20 osób wzięło udział w wyjeździe studyjnym zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania ,,Gminy Powiatu Świeckiego”. Celem podróży było ,,Ciafrotowo” kociewskie miejsce w Średniej Hucie (gm. Warlubie) prowadzone przez Fundację Kultura na Wsi.

Udostępnij
Pamiątkowe zdjęcie uczestników wyjazdu / Fot. Alina Malanowska

Wyjazd przebiegał pod hasłem „Wykorzystanie potencjału polskiej wsi-przykłady dobrych praktyk na obszarze LGD”. Odwiedzono ,,Ciafrotowo” kociewskie miejsce znajdujące się w  Średniej Hucie (gmina Warlubie) prowadzone przez Fundację Kultura na Wsi.

Uczestnicy wizyty studyjnej, która miała miejsce 27 czerwca, wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych, podczas których tworzono kociewskie anioły. Każdy miał okazję stworzyć swój oryginalny wzór.

W Ciafrotowie nie zabrakło również detektywistycznej gry terenowej: "Tajni agenci i zaginiony naszyjnik Czarochy", w czasie której trwała rywalizacja drużyn. Uczestnicy wizyty studyjnej wcielili się w rolę tajnych agentów, podążając szlakiem błękitnych głazów, odkryli motyw, narzędzie i sprawcę przestępstwa tj. kradzieży magicznego naszyjnika kociewskiej czarodziejki Czarochy. Podczas gry poznano elementy gwary kociewskiej. Po odnalezieniu miejsca ukrytego naszyjnikareprezentanci każdej drużyny dowiedzieli się  skąd pochodzi nazwa osady oraz co było w niej produkowane kilkaset lat temu. Po rozstrzygnięciu wyników gry każdemu wręczono certyfikat Tajnego Agenta.

Gospodarze przeprowadzili casestudy z projektów zrealizowanych przez Fundację Kultura na Wsi funkcjonującej na terenie gminy Warlubie. Jednocześnie wyjazd okazał się inspiracją w zakresie wykorzystania potencjału polskiej wsi. Zaprezentowano ciekawe przykłady dobrych praktyk na obszarze Lokalnej Grupy Działania ,,Gminy Powiatu Świeckiego”.

Zadanie realizowane w ramach Planu Komunikacji. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama