Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dawid, Justyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  17°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  14°C / 9°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Pojutrze:
  13°C / 10°C

Róża Jankowska od 30 lat prowadzi sklep zielarski. "Naturalne preparaty nigdy nie wyjdą z mody"

Andrzej Bartniak
4 września, 18:28
Mimo intensywnego rozwoju przemysłu farmaceutycznego i zalewu telewizyjnych reklam różnego rodzaju suplementów, nie brakuje osób, które wolą naturalne zioła. Ten trend stale przybiera na sile. - Szczególnie poszukiwane są polskie produkty - zauważa Róża Jankowska, właścicielka sklepu zielarsko-medycznego w Świeciu.
Róża Jankowska, właścicielka sklepu zielarsko-medycznego przy al. Jana Pawła II w Świeciu
Fot. Andrzej Bartniak

- O tym, że zioła są w modzie najlepiej świadczy to, że mamy klientów w każdym wieku - podkreśla Róża Jankowska. - Zarówno osoby starsze, zaopatrujące się u nas od kilkudziesięciu lat, jak i bardzo młode, które wiedzą, że odpowiednia mieszanka ziołowa czy olej często przyniosą lepszy skutek niż tabletka.

Aby tak się stało konieczna jest jednak odpowiednia wiedza.

- Nasza praca opiera się nie tylko na sprzedaży, ale przede wszystkim na doradztwie, co jest całkiem zrozumiałe, zważywszy na specyfikę tej branży. Klient nie musi wiedzieć, które zioła przyniosą mu ulgę w niestrawności, bólach stawów czy kłopotach z zasypianiem. To naszą rolą jest wskazać najbardziej właściwy preparat - mówi właścicielka sklepu przy al. Jana Pawła II w Świeciu.
PARTNER DZIAŁU BIZNES

Róża Jankowska doradza klientom już od kilkudziesięciu lat. Wcześniej robiła to jako pracownik apteki przy ul. Klasztornej. Gdy po przekształceniach własnościowych straciła pracę, postanowiła wykorzystać swoją fachową wiedzę w sklepie zielarskim, który otworzyła przy al. Jana Pawła II. Było to dokładnie 30 lat temu.

Ziołolecznictwo, to przede wszystkim korzystanie z darów natury. W większości przypadków kuracje opierają się na długotrwałym stosowaniu ściśle określonych ziół. Należy jednak pamiętać, że nawet w przypadku w pełni naturalnych preparatów możliwe jest przedawkowanie, które przyniesie skutek odwrotny od zamierzonego. Jak do tego nie doprowadzić, warto zapytać sprzedawcę.

Ziołami, które w ostatnim czasie zrobiły prawdziwą karierę, są ostropest, który m.in. regeneruje wątrobę oraz czystek, wspomagający oczyszczanie organizmu także w przypadku boreliozy. Niezmiennie zainteresowaniem cieszą się też naturalne soki z malin, czarnego bzu, żurawiny, aloesu i brzozy.
REKLAMA

W ofercie znajduje się też komponowanie zestawów ziołowych, na przykład według receptur ojca Klimuszko.

Swój regał w sklepie mają również kosmetyki.

- Klienci poszukują przede wszystkim polskich produktów. I nie muszą się specjalnie wysilać, aby je znaleźć, bo innych nie mamy - śmieje się Róża Jankowska. - Nie sprowadzamy żadnego towaru z Chin, Rosji czy Ukrainy.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl


REKLAMA
Agencja Marketingowa PromoAS zajmuje się obsługą mediów społecznościowych dla firm, instytucji, klubów oraz stowarzyszeń, drukiem materiałów promocyjnych, produkcją gadżetów reklamowych, a także organizacją i prowadzeniem eventów. Wieloletnie doświadczenie, nietuzinkowe pomysły i korzystne ceny pozwalają nam w przygotowaniu atrakcyjnych ofert dla klientów.