Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Sylwia, Juliann, Gerwazy
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  29°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  29°C / 19°C

Sposób na biznes. "Nigdzie nie było zabawek, które chciałam kupić, więc je wymyśliłam"

Andrzej Bartniak
27 maja, 06:24
Zastanawialiście się kiedyś, kto i w jakich okolicznościach wymyśla nowe zabawki? Jedna z takich osób mieszka i tworzy w Świeciu. Poznajcie kulisy powstania firmy Kreobox.
Agata Wojtasińska z kreatywnymi zestawami zabawek dla dzieci
Fot. Andrzej Bartniak

PARTNER DZIAŁU BIZNES

Narodziny dziecka bywają przełomowym momentem w życiu wielu osób. Nowe wyzwania i nadzieje znacząco zmieniają optykę postrzegania świata. Zaczynamy go oceniać z, zupełnie nowej perspektywy - dziecka - które stopniowo oswaja rzeczywistość. Jak owocne okażą się te doświadczenia, w ogromniej mierze zależy od rodziców, którzy mogą umiejętnie stymulować rozwój poprzez zabawy będące jednoczenie mądrą edukacją.

- Gdy w 2017 r. urodziłam syna, jak każda młoda mama zaczęłam kupować mu różne zabawki - opowiada Agata Wojtasińska. - Na początku było to dość proste, ale w miarę upływu czasu, coraz trudniej było mi znaleźć coś, co by odpowiadało moim wyobrażeniom o harmonijnym rozwoju. Moja mama była nauczycielką w przedszkolu i tematyka kreatywnych zabaw była u nas w domu od zawsze mocno obecna. Uznałam, że warto wykorzystać te doświadczenia tworząc produkty dla dzieci - wspomina świecianka.
REKLAMA

Pani Agacie zależało na połączeniu paru elementów, istotnych z jej punktu widzenia. Po pierwsze, aby zabawki pobudzały umysł małego człowieka, po drugie, aby były wykonane wyłącznie z bezpiecznych, ekologicznych materiałów, a nie wszechobecnych tworzyw sztucznych.

W tych okolicznościach w 2018 r. zrodził się pomysł wymyślenia własnych zabawek. Tak pojawiły się projekty: pralki, do której należy wrzucać kartonowe ubranka we właściwe otwory, drewniane memory, które się samodzielnie koloruje i inne.

- Pozostała jeszcze kwestia znalezienia firmy, będącej w stanie wykonać część elementów potrzebnych do zabaw - wspomina właścicielka Kreobox. - Z pomocą przyszła firma z Grubna zajmująca się drukiem i grawerowaniem w drewnie. Potem trzeba było tylko dopracować szczegóły graficzne i w zasadzie można było ruszać.
REKLAMA

Oficjalnie firma Kreobox pojawiła się na rynku przed rokiem. Sprzedaż odbywa się przede wszystkim drogą internetową za pośrednictwem strony kreobox.com.pl lub portali społecznościowych. Na razie dostępne są dwa pudełka: mniejsze z dwiema głównymi zabawami oraz dodatkami i większe z czterema zabawami. Można też zamawiać poszczególne elementy boksów.

Zgodnie z założeniami, wszystko wykonane jest z naturalnych tworzyw.

- Nawet magiczna misa, która wydaje się plastikowa - podkreśla właścicielka. - Jest to PLA, czyli tworzywo pochodzenia roślinnego w pełni biodegradowalne.
REKLAMA

W planach są kolejne elementy, które pozwolą stworzyć nowe kreoboxy. Znajdą się w nich m.in. gra planszowa kładąca nacisk na rozwój małej motoryki.

- Firma zarejestrowana jest na mnie, ale ogromną pracę wykonuje również mój mąż - podkreśla Agata Wojtasińska, która oprócz prowadzenia biznesu, pracuje również w administracji świeckiego szpitala psychiatrycznego. - Bez niego raczej bym nie zdołała zrealizować swojego marzenia o produkcji tego typu zabawek. Mam nadzieję, że już za jakiś czas stanie się to przedsięwzięciem na większą skalę.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl