Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Świecie kusi zagranicznych inwestorów w Monachium i chce się otworzyć na lokalny biznes

Targi gospodarcze w Monachium to jedna z najważniejszych i największych europejskich imprez tego typu. W tym roku uczestniczy w nich też gmina Świecie, która promuje strefy inwestycyjne Vistula Park I i II.

Udostępnij
targi_w_monachium

W targach monachijskich bierze udział ponad 2 tys. wystawców związanych z informatyką, telekomunikacją, frachtem, logistyką czy e-biznesem. Nic dziwnego, że za każdym razem przyciągają rzesze odwiedzających, w tym tysiące przedstawicieli biznesu z całego świata.

Gmina Świecie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu i grupą innych samorządów promuje swoje walory inwestycyjne pod wspólnym hasłem „Invest in Kujawsko-Pomorskie”.
REKLAMA

- Na miejscu wyświetlamy filmy związane z naszymi terenami inwestycyjnymi, rozdajemy prospekty inwestycyjne i prowadzimy indywidualne rozmowy z firmami. Każda taka rozmowa to niepowtarzalna szansa na zainteresowanie zagranicznego kapitału Świeciem – wyjaśnia Monika Budzowska, kierownik Wydziału Gospodarki, Rozwoju i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Świeciu.

- Od kilku tygodniu w urzędzie trwają prace związane z planowaniem kolejnych działań promujących strefy gospodarcze Vistula Park I w Wielkim Konopacie i Vistula Park II w Sulnowie, a także wspomagających już działający w gminie lokalny biznes – podkreśla wiceburmistrz Paweł Knapik. - Chcemy zorganizować jesienią konferencję, na którą zaprosimy miescowych przedsiębiorców, by poznać ich oczekiwania i wypracować zasady współpracy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama