Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

TBS buduje kolejny blok z ponad 30 mieszkaniami

Ze względu na ruch ciężkiego sprzętu, kierowcy powinni zachować ostrożność na ulicy Chrobrego. Powód? Świeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło niedawno przy tej ulicy budowę kolejnego, dziesiątego już bloku.

Udostępnij
budowa-tbs-a

Blok przy ul. Chrobrego w Świeciu powstaje w pobliżu budynku z mieszkaniami chronionymi dla osób starszych, wybudowanego przez gminę.

Tyle że mieszkania Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego będą znajdowały się po drugiej stronie ul. Chrobrego, mniej więcej na wysokości domu działkowca ogródków Relaks.

- Budynek będzie składał się z 31 mieszkań o podwyższonym standardzie o powierzchni od 27 do 68 m kw. - wyjaśnia Andrzej Rek, prezes Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

- Nie będzie to jednolita bryła, bo część będzie miała dwa, a część trzy piętra.

- Zamontujemy także windę - zapowiada prezes.

Budowa ma zakończyć się w lipcu 2024 r.

Docelowo ŚTBS zamierza postawić na działce między ulicami Chrobrego i Sienkiewicza łącznie trzy bloki o podobnej wielkości.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama