Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Teraz dotację na wymianę pieca albo ocieplenie domu załatwisz w Świeciu

Dziś w Starostwie Powiatowym w Świeciu otwarto biuro terenowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Udostępnij
biuro-wfos-1

Powstanie biura, o które mocno zabiegał radny gminy Świecie Bogdan Tarach, to niewątpliwie wyróżnienie dla Świecia. Do tej pory funkcjonowały tylko dwie terenowe jednostki w Inowrocławiu i Włocławku.

W otwarciu wzięli udział m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, starosta świecki Barbara Studzińska i prezes zarządu WFOŚiGW w Toruniu Ireneusz Stachowiak.
REKLAMA

W biurze mieszczącym się w pokoju nr 209 w budynku starostwa przy ul. Hallera 9 będzie można otrzymać wszelkie informacje na temat oferty WFOŚiGW w Toruniu, zwłaszcza tej dotyczącej programu „Czyste powietrze”.

Reklama
Reklama

Skierowany jest on do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program przewiduje dofinansowanie w postaci dotacji lub pożyczki m.in. na wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu, docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej), a także montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Biuro będzie czynne w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 7.30 - 15.30.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA
Otworzy się w nowym oknie

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Antonio

  21 maja 2019 16:40

  Tylko żeby ktoś posiadał tam

  Tylko żeby ktoś posiadał tam posiadał podstawową wiedzę na temat programu a nie tylko czytanie z ulotek.

  • Zainteresowany

   22 maja 2019 17:26

   Podstawową wiedzę to powinien

   Podstawową wiedzę to powinien posiadać wnioskodawca po przeczytaniu programu priorytetowego,,Czyste powietrze”

   • Władysław

    22 maja 2019 19:29

    Po tej wypowiedzi można się

    Po tej wypowiedzi można się już spodziewać braku udzielania informacji i odsyłania petentów do Torunia

   • zbigniew01

    24 października 2019 08:28

    Chyba żartujesz . Podstawową

    Chyba żartujesz . Podstawową wiedzę ma posiadać zainteresowany ?Po co biura w Gminie, Powiecie  czytasz i wysyłasz do Warszawy.Oni odsyłają bo przecinek zle postawiłeś. Żartowniś jesteś.

 2. kl

  23 maja 2019 11:41

  niech napiszą, że czyste

  niech napiszą, że czyste powietrze nie jest programem dla domów wielerodzinnych i zwiną się z powrotem do Torunia bo nie są tu potrzebni.

  • Mieszkanka Świecia

   23 maja 2019 22:40

   Nie dla domów wielorodzinnych

   Nie dla domów wielorodzinnych a jednorodzinne to co niby co? ja skorzystam czemu widzisz tylko czubek własnego nosa???wiesz ile jest domów jednorodzinnych??? No nie , lCiebie to nie obchodzi.

   • ddd

    24 maja 2019 16:32

    Z całą pewnością PIS-owiec to

    Z całą pewnością PIS-owiec to odpowiada. Masakra. Wystarczy być w PIS i stworzą byle biuro, a żadnej porady na pewno nie udzielą, tylko będą odsyłać do Torunia. Nie potrzebne nam w Świeciu takie coś

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama