Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Tu miała stanąć największa galeria handlowa w Świeciu. I co dalej? Sprawdziliśmy

Andrzej Bartniak
7 lutego 2023, 21:20
W 2021 r. inwestor zapowiadał, że najdalej za dwa miesiące na działce przy ul. Cukrowników w Świeciu pojawi się ekipa budowlana z ciężkim sprzętem, która przygotuje teren pod budowę galerii handlowej. Tak się nie stało. Teraz podaje nowy termin. Podobno już ostateczny.
Na razie inwestor nie podaje, jakie sklepy otworzą się w Parku Handlowym Arkadia Świecie
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

O planach związanych z działką przy ul. Cukrowników, w sąsiedztwie Bricomarche, gdzie miałaby powstać największa galeria handlowa w Świeciu, po raz pierwszy pisaliśmy w 2019 r.

Inwestorem jest Arka Bud Invest, spółka spod Wejherowa w woj. pomorskim, zajmująca się budownictwem mieszkaniowym i użytkowym.

W tym samym roku Rada Miejska w Świeciu podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ulicami Wodną i Armii Krajowej.

REKLAMA
REKLAMA

Plan zagospodarowania zezwala na budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. Był to niezbędny warunek, aby inwestor poważnie myślał o budowie galerii.

We wrześniu 2021 r. Arka Bud Invest zapowiadała, że najdalej za dwa miesiące na działce przy ul. Cukrowników w Świeciu pojawi się ekipa budowlana z ciężkim sprzętem, która przygotuje teren pod przyszłą inwestycję.

Tak się jednak nie stało.

REKLAMA
REKLAMA

- Faktycznie, nieco przesunął nam się termin rozpoczęcia budowy - przyznaje Krzysztof Guppert, dyrektor do spraw komercajlizacji i sprzedaży nieruchomości Arka Bud Invest. - Wpłynęło na to wiele czynników.  W tym roku jednak rozpoczniemy prace. Stanie się to wczesną wiosną - deklaruje Krzysztof Guppert.

Dyrektor nie chce mówić o przyczynach zmiany terminu. Trzeba jednak przyznać, że moment rozpoczęcia budowy przypadł na trudny okres ograniczeń związanych z Covid-19, które dotknęły też galerie handlowe.

REKLAMA
REKLAMA

Kiedy ograniczenia zniesiono, pojawiła się drożyzna na rynku materiałów budowlanych i wybuchła wojna na Ukrainie, a wraz z nią nastąpił gwałtowny wzrost energii. Nie jest też wykluczone, że inwestor miał problem ze znalezieniem odpowiednich najemców na lokale w przyszłej galerii przy ul. Cukrowników.

- W Arkadii będzie 14 lub 15 sklepów - mówi Krzysztof Guppert. - Finalizujemy już rozmowy w tej sprawie.

Dyrektor nie podaje, z jakich branż i jakich marek będą sklepy. Park Handlowy Arkadia Świecie ma mieć  6,3 tys. m kw. powierzchni handlowej.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA