Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

W Nowem i Lnianie powstaną nowoczesne targowiska. Kupimy tam świeżą żywność od lokalnych producentów

Chyba większość z nas woli warzywa, owoce, jajka czy wyroby spożywcze prosto od gospodarza czy lokalnego wytwórcy niż z marketu, bo są świeższe i smaczniejsze. A jeśli do tego będziemy mogli je kupić na zadbanym targowisku, zamiast na zakurzonych placu czy przy drodze, to już pełnia szczęścia.

Udostępnij
32693465_m

W czwartek 16 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu wręczono umowy na dofinansowanie budowy i przebudowy 15 targowisk w naszym województwie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Z unijnego wsparcia skorzystają też dwie gminy z powiatu świeckiego.

Nowe na budowę targowiska gminnego dostanie 992 tys. zł (całkowity koszt to 1,56 mln zł). Z kolei w Lnianie z blisko 600 tys. zł, jakie trzeba będzie wydać na przebudowę tamtejszego targowiska, aż 381 tys. będzie pochodziło z dotacji.

- W całym projekcie chodzi o to, aby maksymalnie skrócić drogę od producenta żywności do konsumenta – wyjaśnia Paweł Knapik, radny Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego. - Jednym da to możliwość rozwoju produkcji i zwiększenia zysków, a drugim znalezienie świeżych towarów sprzedawanych w odpowiednich warunkach sanitarnych.

Targowiska będą utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i kanalizacyjnej. Zostaną wyposażone w miejsca parkingowe, sanitariaty oraz odpływ wody deszczowej. Zadaszone stoiska będą zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl


Czy tego rodzaju targowiska to dobry pomysł, czy wyrzucanie pieniędzy? Czy inne gminy powinny pójść za przykładem Lniana i Nowego? Czekamy na Wasze komentarze.

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Xyz

  19 listopada 2017 11:14

  Pomysl świetny. Jak widać

  Pomysl świetny. Jak widać Osie ma ważniejsze sprawy. Pewnie kolejna przebudowa osrodka zdrowia lub remont czegokolwiek. W Osiu się tylko remontuje i przebudowuje…

 2. Nowianin

  20 listopada 2017 13:52

  Uważam, że budowa targowiska

  Uważam, że budowa targowiska za 1,6 mln złotych to wyrzucanie pieniędzy w błoto. W tej chwili w tygodniu są może 2 czasami 3 stoiska. W sobotę oczywiście więcej, ale jak dla mnie – szkoda pieniędzy (państwowych-naszych wspólnych).

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama