Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Właściciele lokali w Świeciu dostaną zwrot części pieniędzy lub nie zapłacą raty za sprzedaż alkoholu

Andrzej Pudrzyński
8 lutego, 20:46
Podczas lutowej sesji radni jednogłośnie opowiedzieli się za ulgami w opłatach za sprzedaż alkoholu. Skorzystają z nich przedsiębiorcy, których działalność ucierpiała wskutek Covid-19.
Zdaniem gminy, przedsiębiorcy zaoszczędzą dzięki wsparciu około 20 tys. zł
Fot. 123RF

REKLAMA

Nie dotyczy to właścicieli sklepów, a jedynie lokali, w których sprzedawano alkohol do spożycia na miejscu, a więc restauracji i barów. W gminie Świecie to około 30 placówek.

- Od ponad trzech miesięcy przedsiębiorcy muszą prowadzić swoje lokale w ograniczonym zakresie. Nie mogą przyjmować gości wewnątrz, a jedynie sprzedawać posiłki na wynos. Nie chcemy ich jeszcze dodatkowo obciążać opłatami za zezwolenie na sprzedaż alkoholu – tłumaczy Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Uchwała zwraca 1/3 opłaty przedsiębiorcom, którzy wnieśli ją jednorazowo do końca stycznia za cały 2021 r. Tych, którzy regulują opłaty w ratach, zwolniono z uiszczenia drugiej raty.

Gmina oszacowała wartość wsparcia na około 20 tys. zł.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA