Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Wypadki przy pracy: dwa zgony, nastolatek w kanale, poparzenie, wyrwana ręka, zderzenie z pociągiem...

W ubiegłym roku Państwowej Inspekcji Pracy zgłoszono osiem wypadków przy pracy, do których doszło w powiecie świeckim. Dwa z nich były śmiertelne.

Udostępnij
czolo07373-x

W styczniu 2021 r. w odlewni metali w Michalu (gmina Dragacz) doszło do wybuchu wkładu stopu, w wyniku czego poparzeń twarzy doznał jeden z pracowników.

W marcu, podczas betonowania zarwał się strop w domu jednorodzinnym w Sulnowie (gmina Świecie). Pracownik firmy budowlanej, z powodu upadku, doznał wielonarządowych urazów.

W kwietniu w Dworzysku (gmina Świecie) na terenie budowy trasy ekspresowej S5 pracownikowi obsługującemu mieszalnik wyrwało prawą rękę na wysokości barku.

- Ręka została pochwycona przez taśmę przenośnika, w okolicach bębna napinającego - informuje Okęgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy.

W czerwcu ubiegłego roku doszło do kolejnego wypadku przy budowie domu w Sulnowie. Pracownik firmy z Gruczna zamierzał wejść na dach po drabinie opartej na dwóch pustakach. Wszystko runęło, razem z 59-latkiem, który spadł na głowę z wysokości 6 m. Zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala.

W czerwcu wydarzył się następny tragiczny wypadek. Podczas wymiany pokrycia dachu na kościele w Nowem pękła jedna z łat. 38-latek, zatrudniony w firmie z województwa opolskiego, spadł z wysokości około 10 m na posadzkę.

- Doznał urazu kręgosłupa, złamania żeber oraz obrażeń wewnętrznych - mówi Waldemar Adametz, zastępca okręgowego inspektora pracy ds. nadzoru.

Niestety, mężczyzna zmarł po 12 dniach, nie wybudziwszy się ze śpiączki farmakologicznej.

Również w czerwcu, na przejeździe kolejowym w Jeżewie, doszło do zderzenia samochodu pracownika zakładu dystrybucji energii elektrycznej z pociągiem.

- Poszkodowany kierowca doznał wielonarządowych urazów - wyjaśnia inspekcja pracy.

W sierpniu pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku przy budowie domu w Plewnie (gmina Bukowiec). Pracownik firmy ze Świecia podczas wykonywania prac na dachu poślizgnął się i spadł z wysokości około 4 m. Z urazem głowy i złamanymi żebrami trafił do szpitala.

Czarną serię ubiegłorocznych wypadków w powiecie świeckim, zamyka październikowe zdarzenie z Nowego, gdzie 15-letni uczeń warsztatu samochodowego wpadł do kanału naprawczego, doznając otwartego złamania nogi.

Zestwienie obejmuje zgłoszone wypadki. Ich faktyczna liczba jest zapewne większa i umyka oficjalnym statystykom.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama