Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Wyznaczono datę otwarcia targowiska na Dużym Rynku

Ziemniaki, pomidory, kapustę, miód i wiele innych artykułów wytwarzanych przez miejscowych rolników już niebawem będzie można kupić na nowym placu targowym w Świeciu.

Udostępnij
tu-ma-byc-targowisko_0

Zgodnie z zapowiedzią, w lipcu na Duży Rynek ma wrócić handel towarami prosto od rolników. Rada Miejska w Świeciu przegłosowała uchwałę umożliwiającą handel na centralnym placu miasta.

Decyzja radnych jest pokłosiem ustawy ułatwiającej prowadzenie handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników w miejscach, w których wcześniej nie było to możliwe. Co ważne, w tym miejscach nie będzie pobierane placowe, jak dzieje się to w przypadku każdego innego targowiska. Rolnicy od dawana walczyli o stworzenie im takiej możliwości.

W Świeciu wybór padł na Duży Rynek, a to oznacza, że po wielu latach znowu ujrzymy tam stragany.

- Handel ma ruszyć w piątek 29 lipca - zapowiada Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia. - W tym tygodniu ukaże się informacja dla mieszkańców szczegółowo określająca zasady sprzedaży na Dużym Rynku w piątki i soboty.  

Na razie nie wiadomo z jak dużym zainteresowaniem spotka się ta oferta. Jak już wcześniej nadmieniliśmy, zarezerwowana jest ona wyłącznie dla osób zajmujących się rolnictwem, a nie handlem.

W piątki pohandlować będzie można w godz. 8.00-16.00, a w soboty od 8.00 do 14.00.

Zgodnie z przepisami, w ten sposób sprzedawać będzie można tylko produkty rolne, spożywcze i rękodzieło wytworzone w gospodarstwie sprzedającego. Wyklucza się więc możliwość sprzedaży warzyw czy owoców kupowanych na giełdzie lub innych produktów, takich jak odzież czy obuwie.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama