Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Biznes

Zburzą czy zostawią? Co ze stacjami paliw w Grucznie i Wiągu przy trasie S5?

Obydwie stacje należą do Orlenu i obydwie leżą na terenie budowy drogi ekspresowej S5.

Udostępnij
stacja-paliw-wiag

O tym, że przy budowie „ekspresówki” wojewoda niespecjalnie liczy się z interesami prywatnych właścicieli, pokazał los mieszkańców i przedsiębiorców z Wiąga, Morska i Świętego. Niektórzy z nich dostali rekompensatę tylko za połowę nieruchomości, a za resztę nie. Dlaczego? Bo pod budowę trasy potrzebna była tylko część domu czy placu…
REKLAMA

Bogaty państwowy koncern, jakim jest PKN Orlen to jednak nie to samo, co rolnik czy drobny biznesmen. Obserwując postęp prac przy S5, nawet laik dostrzeże jednak, że stacje w Wiagu i Górnym Grucznie leżą na „kursie kolizyjnym”.

- Słyszałem, że stację w Grucznie mają zlikwidować. Czy to prawda? Szkoda by było, bo mieszkam niedaleko i często tam tankuję – mówi jeden z mieszkańców.

Reklama
Reklama

Sprawdziliśmy u źródeł, czyli w PKN Orlen. Jak poinformowało nas biuro prasowe, stacja w Wiągu nie będzie miała bezpośredniego połączenia z S5. Dojazd będzie możliwy jedynie drogami lokalnymi. Czas pokaże, czy nie odbije się to na rentowności stacji i nie postawi pod znakiem zapytania sensu jej istnienia.
REKLAMA

W przypadku stacji w Grucznie, nasz  Czytelnik miał rację, mówiąc o jej planowanej likwidacji i jednocześnie jej nie miał…

Stacja paliw w Grucznie jest zlokalizowana w miejscu, które zgodnie z planem inwestycji będzie przeznaczone na MOP, czyli Miejsce Obsługi Podróżnych – czytamy w informacji przesłanej nam przez Orlen. - To oznacza, że docelowo powstanie tam nowa stacja, a jej operator zostanie wybrany w drodze przetargu ogłoszonego przez GDDKiA.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama