Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Biblioteka w Nowem dostała duże dofinansowanie. Na co przeznaczy pieniądze?

Andrzej Bartniak
8 października 2022, 18:17
Tej jesieni znacząco poszerzy się księgozbiór Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowem. Zostaną też zakupione kody dostępu dla tych, którzy od tradycyjnych książek wolą te na tablecie. Jeśli komuś zależy na konkretnym tytule, jest jeszcze czas, aby to zgłosić. Biblioteka go zamówi.
Każdego dnia na biblioteczne półki trafiają nowe tytuły
Fot. nadesłane

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowem otrzymała 16 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Drugie tyle dołożyła gmina Nowe.

Całość zostanie przeznaczona na zakup nowych tytułów oraz siedmiu kodów do Legimi, czyli internetowej bazy e-booków i audiobooków, w której znajduje się około 160 tys. pozycji. Taka forma czytelnictwa ma coraz więcej zwolenników. Nie tylko wśród młodych ludzi.

- Każdy z kodów ważny jest przez rok - wyjaśnia Dorota Kortas, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Zamek w Nowem. - Chęć skorzystania z nich można zgłosić drogą mailową. Tą samą prześlemy kod do Legimi.

Znacznie więcej emocji budzą jednak książki w tradycyjnej formie. Wiele nowych tytułów już pojawiło się na półkach. Inne są w drodze.

- Na razie trudno dokładnie określić, na ile książek wystarczy ta kwota, ponieważ ceny są bardzo zróżnicowane - mówi Dorota Kortas. - Niestety, ceny książek w ostatnim czasie bardzo wzrosły, co oznacza, że nie kupimy ich już tyle, ile moglibyśmy za tę sumę nabyć przed rokiem.

Dyrektorka biblioteki zachęca, aby czytelnicy z gminy Nowe zgłaszali własne propozycje książkowe. Jeśli jeszcze ich nie ma, raczej na pewno zostaną zakupione. Kontakt e-mail do biblioteki: bibliotekaatgminanowe [dot] pl.

- W takim przypadku będzie pewność, że na daną pozycję czeka konkretna osoba, która na pewno ją wypożyczy - podkreśla Dorota Kortas.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl