Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Jedni wybrali schronisko, innym wystarczy ogrzewalnia

Andrzej Bartniak
19 lutego, 10:09
Bezdomni z gminy Nowe, którzy nie zdecydowali się na spędzenie zimy w schronisku, mają zapewnione schronienie w miejskiej ogrzewalni.
Bezdomni spędzają zwykle dzień w miejscach, w których bytują, gdy nie ma ostrej zimy
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Gdy temperatury zaczynają znacząco spadać poniżej zera, sytuacja robi się poważna. Nawet najbardziej zaprawionym może grozić śmierć z powodu wyziębienia organizmu. Dlatego wraz z nadejściem mrozów, troska o osoby bezdomne nabiera szczególnego znaczenia.

- Sześć osób, które się na to zgodziły, umieściliśmy w schroniskach w Grudziądzu i Smętowie - wyjaśnia Arleta Maliszewska, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowem. - Ci, którzy postanowili pozostać w mieście, mają do dyspozycji naszą ogrzewalnię, która jest dostępna w godz. 19.00-7.00. Dzień spędzają poza nią. W czasie najsilniejszych mrozów ogrzewalnia była otwarta także w ciągu dnia - dodaje kierownik.

Z ogrzewalni, w której można spędzić noc w ciepłym pomieszczeniu i wykąpać się, korzystają każdej doby trzy, cztery osoby.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA