Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  22°C / 10°C
REKLAMA

Kontrole policji i straży rybackiej. Sprawdzają czy wędkujący mają odpowiednie pozwolenia

bart
22 listopada 2022, 11:27
Takie wspólne patrole nie są nowością. Mundurowi wspólnie kontrolują jeziora i rzeki, legitymują wędkarzy i sprawdzają wymagane do wędkowania dokumenty.
Mundurowi sprawdzali wędkarzy nie tylko pod kątem posiadania uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb, ale również sposobu jego prowadzenia
Fot. KPP w Świeciu

Wspólne patrole policjantów z komisariatu w Nowem oraz Społecznej Straży Rybackiej Grupy Terenowej w Nowem to kolejna cześć działań prewencyjnych, jakie podejmowane są na wodach należących do Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Lasów Państwowych. Dlatego nikogo nie powinien dziwić widok policjanta patrolującego wody powiatu świeckiego.

W minionym tygodniu patrol składający się z dzielnicowych oraz funkcjonariusza Społecznej Straży Rybackiej w trakcie kilku godzin prowadził kontrole wokół akwenów wodnych znajdujących się na terenie pobliskich gmin.

- Wspólna służba funkcjonariuszy polegała na legitymowaniu miłośników wędkarstwa, sprawdzaniu pozwoleń na połów ryb oraz  zwalczanie kłusownictwa rybackiego - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu. 

Mundurowi sprawdzali wędkarzy nie tylko pod kątem posiadania uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb ale również sposobu jego prowadzenia. Ponadto kontrolowali, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń. Podczas przeprowadzonych kontroli wędkarzy, nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

Współpraca pomiędzy służbami będzie kontynuowana, a wspólne służby pełnione cyklicznie. Mundurowi przypominają, że osoby łowiące ryby winny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego. Należy ponadto pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów w zakresie wymiaru i okresu ochronnego ryb.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl