Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Halina, Karolina
 • intensywne opady deszczu
  Dzisiaj:
  36°C / 19°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  25°C / 16°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 13°C
REKLAMA

Nie ma zmiłuj. Wykonawca odstawił fuszerkę i musi zerwać asfalt z nowej ścieżki

Andrzej Bartniak
5 maja, 18:14
Gmina Nowe zakwestionowała jakość wykonania nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Nowe-Twarda Góra. Wykonawca musi zerwać asfalt na odcinku, gdzie stwierdzono najwięcej uchybień i położyć go od nowa.
Zrywanie asfaltu między Przynami a Milewem
Fot. Jan Plit

REKLAMA

Nieco przesunie się termin oddania do użytku, liczącej 5,5 km, ścieżki pieszo-rowerowej z Nowego do Twardej Góry.

Jak już informowaliśmy (patrz artykuł poniżej), jeszcze przed jej formalnym odbiorem gmina wskazała na liczne uchybienia. Kontrolujący inwestycję urzędnicy zauważyli, że na powierzchni występują liczne szczeliny, przez które przebija roślinność.

- Nie zapłaciliśmy jeszcze za tę inwestycję i nie zapłacimy, dopóki ścieżka nie zostanie wykonana, jak należy - powiedział naszemu portalowu Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Ścieżka kosztowała blisko 1,8 mln zł.
REKLAMA

Ścieżka została tak fatalnie wykonana, że przez szczeliny przebijała roślinność / Fot. nadesłane

Rozmowy z wykonawcą zakończyły się ustaleniami, że na odcinku między Milewem a Przynami, liczącym 1,3 km, asfalt zostanie całkowicie usunięty. W jego miejsce zostanie położona nowa warstwa.

- Tam stwierdzono najwięcej skaz, które dyskwalifikowały tę nawierzchnię - mówi Marcin Maliszewski, główny specjalista do spraw inwestycji w Urzędzie Gminy w Nowem. - W pozostałej części są one znacznie rzadsze i powinno się udać je usunąć mniej radykalnymi metodami.
REKLAMA

Prace naprawcze już trwają. Firma z Grudziądza ma dodatkowo wzmocnić podbudowę oraz przed położoniem nowej nawierzchni skuteczniej wykonać opryski hamujące rozwój roślin.

- Na to zadanie jest dość długa gwarancja i jeśli w kolejnych latach wystąpią podobne problemy, będziemy domagali się ich usunięcia - zaznacza Marcin Maliszewski.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA