Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Augustyn, Nikodem, Lidia
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  24°C / 13°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  23°C / 14°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  25°C / 13°C

Sprawdziliśmy, jak głosowali mieszkańcy gminy Nowe

red
29 czerwca, 12:07
Ilu mieszkańców oddało głos? Kogo poparli poza dwoma faworytami wyborów? Gdzie była największa, a gdzie najniższa frekwencja?
Frekwencja w Nowem wyniosła 52,67 proc. podczas gdy w powiecie 57,25 proc.
Fot. Andrzej Bartniak

W gminie Nowe, podobnie jak niemal w całym powiecie, poza Świeciem, wygrał Andrzej Duda, wyprzedzając Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołownię (patrz zestawienie poniżej).

Obecny prezydent największe poparcie dostał w lokalu wyborczym w Domu Kultury w Bochlinie – 50 proc. Najmniej mieszkańców zagłosowało na niego w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w Szkole Podstawowej nr 2 – 34,56 proc. (w szkole mieściły się dwa lokale wyborcze).

Z kolei na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało aż 36,39 proc. osób w komisji nr 4 w SP nr 2 w Nowem (w tym samym, gdzie Andrzej Duda miał najmniejsze poparcie), a w szkole w Trylu tylko 20,54 proc.
REKLAMA

Szymona Hołownię poparło aż 21,70 proc. w Górnych Morgach i jedynie 11,65 proc. w Bochlinie.

Uprawnionych do głosowania było 7 801 osób. Karty do urn wrzuciło 4 109 mieszkańców, czyli 52,67 proc.

Największą frekwencję odnotowano w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 w SP nr 2 w Nowem – 58,59 proc. Najmniejszą – w komisji nr 10 w świetlicy wiejskiej w Dolnych Morgach – 45,18 proc.

O wynikach głosowania i frekwencji w pozostałych gminach powiatu świeckiego piszemy tutaj.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (3)

W Nowem prawie 4000 tsyiące kart nieważnych? Czy po postu wyborcy nie stanęli do wyborów? Ludzie piszczie dla ludzi, ze zrozumieniem dla nich.

Odpowiedzi: 1

żeby "wyprodukować" głos niewazny wystarczy zaznaczyź drugi krzyzyk :) Na kartach na których był zaznaczony Duda - nie robić nic, i wszystko jest OK......wynik musi sie zgadzać.....

Odpowiedzi: 0

Prawie 4 tys.nie głosowało? Wstyd nowianie, łapy wszędzie wyciągacie po pieniądze, po wszelkie +, do Caritasu itp. a głosować to już za ciężko?

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz