Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Szkoły w Nowem i Trylu zostały wyposażone w sprzęt za 200 tysięcy złotych

Andrzej Bartniak
20 maja, 19:39
W ramach programu "Laboratoria przyszłości" dwie szkoły z gminy Nowe otrzymały rządowe wsparcie finansowe o łącznej wartości ponad 201 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na zakup nowoczesnego sprzętu, który pozwoli uatrakcyjnić lekcje.
Część zakupionego sprzętu dotarła już do szkoły w Nowem
Fot. Jan Plit
REKLAMA
REKLAMA

"Laboratoria przyszłości" to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Projektowi przyświeca stworzenie nowoczesnych szkół, w których zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu pasji. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów zainteresowań z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

REKLAMA
REKLAMA

W ramach programu "Laboratoria przyszłości" gmina Nowe dostała  wsparcie finansowe w łącznej wysokości: 201 600 zł, z czego Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowem otrzymała 171 600 zł, a Szkoła Podstawowa w Trylu 30 000 zł.

 Dzięki wsparciu zakupiono nowoczesne wyposażenie.

- Część już dotarła, reszta pojawi się niebawem - mówi Mirela Jankiewicz, dyrektor SP 2 w Nowem. - Nowoczesny sprzęt znajdzie się przede wszystkim na wyposażeniu sal, w których prowadzone są lekcje informatyki, techniki i matematyki. Oprócz tego jedno z pomieszczeń zostanie zaadaptowane na potrzeby sali telewizyjnej.

REKLAMA
REKLAMA

Na liście sprzętów, które uczynią lekcje i zajęcia pozalekcyjne bardziej interesującymi znalazły się m.in. drukarka 3D, filamenty (materiały, z których powstaje wydruk 3D), okulary 3D, mikrokontrolery, aparat fotograficzny, stacja rozlutowująca, wkrętarki, wiertarka stołowa, zestaw wierteł, szlifierka, siatki figur, pistolety do kleju na gorąco, elementy do budowy robotów.

- Cały sprzęt znajdzie się w użyciu od przyszłego roku szkolnego - wyjaśnia Mirela Jankiewicz. - Zajęcia z robotyki, cieszącej sie sporym zainteresowaniem, przewidziano dla klas szóstych oraz jednej piątej.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA