Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Norbert, Paulina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  25°C / 13°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C
REKLAMA

Wielkie granie w Nowem. Licytacje już trwają, a na finał przygotowano masę atrakcji

Andrzej Pudrzyński
26 stycznia 2022, 16:14
W ubiegłym roku mieszkańcy gminy Nowe przekazali na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy ponad 41 tys. zł. Czy w tym roku uda się pobić ten wynik? Przekonamy się już wkrótce.
W ubiegłym roku Czesław Woliński, burmistrz Nowego, zebrał podczas kwesty 1,4 tys. zł
Fot. archiwum

Już w 2020 r. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowem był rekordowy. Zebrano wtedy 38,5 tys. zł. W 2021 r., w czasie licznych ograniczeń związanych z pandemią, gdy nie można było organizować imprez na żywo, zebrano o 3 tys. zł więcej.

W tym roku WOŚP zagra po raz trzydziesty. Tym razem pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla poradni i oddziałów zajmujących się diagnostyką i leczeniem wzroku dzieci.

Trwają już licytacje na Facebooku sztabu WOŚP w Nowem sprawdź.

Natomiast finałowe orkiestrowe granie rozpocznie się w Nowem w niedzielę 30 stycznia o godz. 11.00. Na ulicach miasta datki będą zbierać wolontariusze. Liczne atrakcje przygotowano na Rynku:

 • loteria
 • quady i samochody terenowe
 • wysięgnik strażacki, z którego będzie można obejrzeć panoramę miasta
 • występ lokalnych artystów: Hani Walczyk, Franka Lorkowskiego i Wiktora Jetkowskiego
 • pokaz samochodów marki Mustang (około godz. 12.00)
 • koncerty zespołów Taroth i Myasta (17.00-19.30), w przerwie odbędą się licytacje
 • ciepły posiłek i napoje oraz przekąski: bigos, kiełbasa, tosty, kawa, herbata, gofry, ciasto, popcorn, wata cukrowa
 • światełko do nieba na placu św. Rocha o godz. 20.00

Na tym jednak nie koniec.
REKLAMA

W sobotę 29 stycznia na orliku w Nowem zostanie rozegrany turniej piłki nożnej z udziałem 10 drużyn. Początek o godz. 9.00.

Tego samego dnia w godz. 9.30-13.30 będzie trwał Młodzieżowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w hali sportowej w Nowem. Zagrają drużyny Wisły Nowe i Olimpii Grudziądz (roczniki 2007-2010). Organizatorzy zapraszają mieszkańców do kibicowania.

Z kolei w niedzielę 30 stycznia o godz. 15.00 warto wybrać się nad Jezioro Czarownic, aby zobaczyć, jak morsy hartują się w zimnej wodzie.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl