Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Złodzieje nie kradną tak chętnie oznakowanych rowerów

Andrzej Bartniak
10 maja, 13:18
Policjanci z komisariatu w Nowem zapraszają chętnych rowerzystów do oznakowania swoich ,,dwóch kółek”. Akację zaplanowano na sobotę nad Jeziorem Czarownic w Nowem.
Procedura znakowania polega na oznaczeniu jednośladu kodem literowo-cyfrowym
Fot. Andrzej Bartniak

Znakowanie rowerów odbędzie się w sobotę 14 maja podczas „Ekologicznej rodzinnej majówki” na terenie kompleksu rekreacyjnego nad Jeziorem Czarownic w Nowem w godz. 16.00-19.00.

Procedura znakowania polega na oznaczeniu jednośladu kodem literowo-cyfrowym oraz rejestracji w policyjnej bazie danych. W przypadku ewentualnej kradzieży i późniejszego odzyskania jednośladu, pozwoli to na szybką identyfikację właściciela.

Znakowanie roweru ma charakter prewencyjny. Podczas kontroli umożliwia policjantom sprawdzenie, czy użytkownik roweru jest jego prawowitym właścicielem. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne.

Aby oznakować rower wymagane są:

 • dokument tożsamości;
 • dokumenty potwierdzające własność roweru (karta gwarancyjna, faktura zakupu, umowa kupna/sprzedaży);
 • obecność opiekuna w przypadku małoletniego rowerzysty.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA