Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Augustyn, Nikodem, Lidia
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  24°C / 13°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  23°C / 14°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  25°C / 13°C

„Dżentelmeni” radzili sobie najlepiej pod koszem [zdjęcia]

sport
22 czerwca, 21:41
Tradycyjnie grillem na tarasie zakończono w sobotę szósty sezon Świeckiej Amatorskiej Ligi Koszykówki, który zdominował beniaminek Gentelmen Team, a największym indywidualistą okazał się Krzysztof Kowalski z Bud-Pap/Roplast Team.
Szósty sezon ŚALK przeszedł do historii
Fot. halawswieciu.pl

W tym roku z uwagi na pandemię mieliśmy inny sezon i jego zakończenie także było inne. Ceremonię dekoracji drużyn oraz zwycięzców poszczególnych klasyfikacji ŚALK przeniesiono na taras. W spotkaniu poza zawodnikami wziął udział radny sejmiku wojewódzkiego Tadeusz Pogoda, sponsorzy ligi i drużyn, obsługa techniczna rozgrywek.

Strata w ostatniej minucie

Nie zabrakło patrona ŚALK i jej czynnego uczestnika od pierwszej edycji burmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego, który podobnie jak jego koledzy z drużyny Corex TK Bud miał prawo odczuwać po ostatniej kolejce niedosyt. Przypomnijmy, że w ostatniej minucie meczu z Bud-Pap/Roplast Corex stracił nie tylko prowadzenie, ale także wicemistrzostwo na rzecz rywali. 

- Cieszę się, że mimo sytuacji w kraju związanej z pandemią udało nam się rozegrać szósty sezon – mówił podczas spotkania Krzysztof Kułakowski. - Mieliśmy siedem drużyn. Po zmianach kadrowych można powiedzieć, że siedem nowych ekip. Ich poziom był wyrównany. Dziękuję prezesowi Tomkowi Kellerowi i jego ekipie za to, że rozgrywki zostały przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie. Mam nadzieję, że w 2021 roku wszyscy znów się spotkamy w siódmej edycji, a może zgłosi się jeszcze więcej drużyn.

Rzucać jak Kowalski

Szósty sezon ŚALK należał bez wątpienia do Krzysztofa Kowalskiego, który poprowadził swój zespół Bud-Pap/Roplast Team do wicemistrzostwa i pierwszego, historycznego medalu. Sam zaś był najlepiej rzucającym ligi ze średnią 23,2 pkt/mecz. Naszym zdaniem zasłużył on także na tytuł MVP całego sezonu.

W pozostałych klasyfikacjach ŚALK wygrywali: Dominik Stosik (Gentelmen Team) – najlepiej asystujący (4,8 asysty/mecz); Szymon Janicki (Inter-Car) – najlepiej zbierający (14,3 zbiórki/mecz); Dawid Górski (Nowe Basket Team) – najlepiej przechwytujący (3,3 przechwytu/mecz); Przemysław Chojnacki (Bud-Pap/Roplast Team) – najlepiej blokujący (2,5 bloku/mecz); Karol Drzewiecki (Corex TK Bud) – najlepszy „trójkowicz” - 17 „trójek”.

Mistrzostwo dla Gentelmen Team

Wszyscy triumfatorzy odebrali pamiątkowe statuetki. Potem nastąpiła dekoracja drużyn. W tym roku zawodnicy otrzymali bluzy sportowe ŚALK, specjalne medale uczestnictwa, a trzy najlepsze drużyny także okazałe puchary.

Przypomnijmy, że po mistrzostwo z kompletem zwycięstw sięgnął Gentelmen Team. Drugie miejsce zajął Bud-Pap/Roplast Team, 3. Corex TK Team, 4. Inter Car, 5. Kar-Bet Team, 6. Nowe Basket Team, 7. Rasz/Traktor Parts.

sportatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz