Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Karolina Ampulska ostatecznie wywalczyła brązowy medal

sport
21 kwietnia, 19:32
W półfinałowym pojedynku w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Świata w wadze 54 kg zawodniczka Wdy Świecie uległa Ukraince Khrystynie Lakiichuk. Mimo porażki, trzecie miejsce na świecie to największy sukces w karierze bokserki.
Karolina Ampulska zdobywając w Kielcach brązowy medal osiągnęła największy sukces w dotychczasowej karierze
Fot. nadesłane

W pierwszych dwóch rundach pojedynku półfinałowego, pochodząca z Laskowic Karolina Ampulska sprawiała wrażenie aktywniejszej, ale niestety w boksie liczą się ciosy celne, a nie ich ilość, a te zdaniem sędziów częściej zadawała Lakiichuk.

Czworo z piątki sędziów uznało, że w dwóch pierwszych rundach skuteczniej atakowała Ukrainka. W trzeciej odsłonie pojedynku skuteczniejsza była już zdaniem wszystkich sędziów Ampulska, ale zryw w końcówce był już zbyt późny, by odwrócić losy pojedynku na punkty.

Ostatecznie stosunkiem głosów 4:1 (29:28, 29:28, 29:28, 29:28, 27:30) arbitrzy przyznali wygraną Khrystynie Lakiichuk. Tym samym Karolina Ampulska odpadła z dalszej rywalizacji kończąc starty w swojej wadze 54 kg na trzecim miejscu, dającym brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

To największy sukces życiowy, pochodzącej z Laskowic zawodniczki Wdy Świecie. Wcześniej w 2018 roku Karolina wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Kadetek, a rok później zdobyła również brąz podczas Mistrzostw Europy Juniorek.

sportatextraswiecie [dot] pl