Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Młodziczki Jokera Świecie piątym zespołem w Polsce

red
2 maja 2023, 21:23
Niewiele zabrakło do medalu młodym podopiecznym Żanety Zaręby i Miłosza Szwaby. Podczas turnieju finałowego w Bartoszycach, "jokerki" zajęły trzecie miejsce w grupie, niedające awansu do półfinału. Turniej zakończyły na piątym miejscu, co i tak jest ogromnym sukcesem.
Młodziczki Jokera Świecie
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Już podczas pierwszego dnia zawodów, świeciankom przyszło się zmierzyć z jednym z głównych faworytów do złota, drużyną Energa MKS SMS Kalisz. Mimo ambitnej postawy, Joker Świecie przegrał dość wyraźnie to spotkanie 0:2 (18:25, 16:25).

Nadzieje na dalszą grę w półfinałach przedłużyły się po drugim meczu grupowym, w którym świecianki podejmowały Spartę Warszawa. Tym razem górą były zawodniczki Jokera, które wygrały 2:0 (25:23, 25:20), a najlepszą zawodniczką meczu wybrano Julię Figurę, która zdobyła 12 punktów dla swojego zespołu.

REKLAMA
REKLAMA

Wyniki ułożyły się w ten sposób, że o awansie do półfinałów miał zadecydować mecz z drugą drużyną ze stolicy – Ateną Warszawa. W pierwszym secie do stanu 18:18 trwała wyrównana walka, ale potem warszawianki odskoczyły na kilka punktów przewagi i wygrały 25:21. W drugim secie Joker prowadził już 10:4 i zanosiło się na tie-break, ale rywalki odrobiły straty i w niesamowity sposób wygrały 25:20.

"Jokerki" zajęły więc w swojej grupie trzecie miejsce i zamiast grać o medale, pozostał im na pocieszenie mecz o piąte miejsce w kraju z zespołem Sandecji Dunajec Nowy Sącz. W tym spotkaniu obie drużyny zażarcie walczyły o każdy punkt.

REKLAMA
REKLAMA

Joker pierwszego seta wygrał na przewagi 28:26. W drugim secie również było nerwowo, bo "jokerki" prowadziły już 23:17, ale rywalki doprowadziły do wyniku 24:23 dla Jokera. Na szczęście pierwszy meczbol przyniósł efekt i Joker mógł się cieszyć z piątego miejsca w kraju, co jest oczywiście ogromnym sukcesem całej drużyny. Najlepszą zawodniczką meczu uznano Martynę Topolińską.

Mistrzem Polski została Energa MKS Kalisz, która w finale pokonała Atenę Kaman Warszawa 2:1, a więc w wielkim finale spotkały się dwie drużyny z grupy Jokera, co wyraźnie świadczy o tym, że świecianki nie miały szczęścia w losowaniu. Z drugiej strony jedynych porażek doznały z mistrzyniami i wicemistrzyniami kraju.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA