Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Jagoda, Katarzyna
REKLAMA

Niespodzianka w ŚALK. Fundacja Paro pod ścianą

red
18 maja 2022, 06:42
Pierwsza runda play-off Świeckiej Amatorskiej Ligi Koszykówki przyniosła sporą sensację. Przymierzany do zdobycia mistrzostwa zespół Fundacji Paro przegrał z LUKS Celcom Jeżewo 56:67 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw przegrywa 0:1.
Drużyna LUKS Olimp Celcom Jeżewo / Traktor Parts sprawiła niespodziankę w półfinałach
Fot. ŚALK
REKLAMA
REKLAMA

Drużynę LUKS Olimp Celcom Jeżewo/Traktor Parts do zwycięstwa w tym meczu poprowadził duet Łukasz Manikowski (24 pkt) i Kacper Borucki (15 pkt).

O wygranej Celcomu zadecydowały dwie ostatnie kwarty, trzecia wygrana 18:8 i czwarta 24:15. To już druga porażka Fundacji Paro w tym sezonie, która przegrała również mecz rundy zasadniczej z zespołem TK-Bud/Corex.

Teraz jednak faworyci zostali postawieni pod ścianą, ponieważ chcąc awansować do wielkiego finału, muszą wygrać dwa mecze z rzędu i nie mogą sobie już pozwolić na drugą tego typu wpadkę.

REKLAMA
REKLAMA

W drugim z półfinałów było dużo mniej emocji. Mecz TK-Bud - Bud-Pap/Roplast Team zapowiadał się na prawdziwy szlagier półfinałów, ale niestety takim nie był. Wszystko za sprawą absencji Krzysztofa Kowalskiego, najlepszego zawodnika Bud-Papu.

Bez swojego lidera zespół Bud-Papu przegrał wyraźnie to spotkanie 58:84 i znacznie utrudnił sobie drogę do finału. Świetny mecz w ekipie TK-Bud rozegrali Dariusz Igliński (22 pkt) i Daniel Włodarczyk (21 pkt). Szczególnie ten drugi zagrał na rzadko spotykanej jak na ligę amatorską skuteczności, wykorzystując większość sytuacji strzeleckich.

REKLAMA
REKLAMA

W meczu o piąte miejsce niespodzianki nie było Kar-Bet Team wysoko pokonał Patobasket 95:59, ale momentami beniaminek sprawował się całkiem nieźle.

Mimo wysokiego wyniku końcowego gracze Patobasketu mieli w tym meczu swoje momenty. Wygrali nawet drugą kwartę 19:15, ale o zwycięstwie końcowym nie było jednak mowy. W drużynie Kar-Betu na uwagę zasługuje dorobek 38 punktów Daniela Kleina i 16 asyst Jakuba Bednarskiego.

Poniżej komplet wyników.

REKLAMA
REKLAMA

Mecz o 5. miejsce:

Kar-Bet Team - Patobasket 95:59 (26:9, 15:19, 20:14, 34:17)
Stan rywalizacji 1:0 dla Kar-Bet Team

Półfinały:

Fundacja Paro – LUKS Olimp Celcom/Traktor Parts 56:67 (15:12, 18:13, 8:18, 15:24)
Stan rywalizacji: 1:0 dla Celcomu

TK-Bud/Corex - Bud-Pap/Roplast Team 84:58 (28:12, 21:11, 17:13, 18:22)
Stan rywalizacji 1:0 dla Corexu

Rewanżowe mecze zostaną rozegrane w poniedziałek 23 maja, a w razie konieczności trzecie spotkania, w środę 25 maja. Finały siódmego sezonu zaplanowano na piątek 27 maja.

sportatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA