Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Sport

Prezes kontra prezes. Spór o podział pieniędzy dla klubów sportowych

Zdaniem prezesa Wisły Gruczno Mariusza Przesmyckiego, Wda Świecie jest faworyzowana przy podziale dotacji na kluby sportowe. Nie zgadza się z tym Krzysztof Kosecki, prezes Wdy.

Udostępnij
Prezes Wisły Gruczno uważa, że klub jest poszkodowany przy podziale dotacji / Fot. Wisła Gruczno

Niedawno pisaliśmy o krytycznych uwagach Mariusza Przesmyckiego, prezesa Wisły Gruczno, odnośnie podziału dotacji na kluby sportowe przyznawanych z budżetu gminy.

Wysokość wsparcia uzależniona jest od kilku czynników, m.in. od liczby zawodników i trenerów oraz osiąganych sukcesów.

Zdaniem Mariusza Przesmyckiego, wyraźnie faworyzowana jest tutaj Wda Świecie.

Reklama
Reklama

W poprzednim artykule wypowiadał się na ten temat m.in. Krzysztof Kosecki, prezes Wdy Świecie. Jak wyjaśniał, przede wszystkim ma to związek z liczbą jednostek treningowych.

- Nasi zawodnicy trenują nawet cztery razy w tygodniu. W mniejszych klubach to jeden lub dwa treningi. Po drugie, w niektórych rocznikach mamy dwa oddziały. Ponieważ jesteśmy jednostką certyfikowaną przez PZPN, wymaga to obecności dwóch trenerów. A to automatycznie dwukrotnie podnosi koszty – powiedział portalowi Extra Świecie prezes Wdy.

Z argumentacją Krzysztofa Koseckiego nie zgadza się Mariusz Przesmycki.

Reklama
Reklama

- Jakie inne koszty ponosi klub Wda Świecie w drużynach żaka i orlika? Uczestniczą w rozgrywkach w OdPasjiDoFutbolu nawet w tych samych turniejach. Nie ma tu żadnych różnic. Wisła Gruczno też jest w certyfikacji i ma po dwóch trenerów, a różnica wynosi 26,5 tys. zł. Inaczej jest w drużynach spoza certyfikacji, ponieważ jest ona tylko do drużyny młodzika – argumentuje Mariusz Przesmycki.

Jak dodaje, Wisła Gruczno ma drużynę młodzika w IV lidze, a Wda Świecie w II lidze i tu jest zasadność różnicy w wysokości dotacji, ale – jego zdaniem - nie 14 tys. zł.

- Z kolei w drużynie trampkarza Wisła ma drużynę w II Lidze, a Wda w I lidze, co stanowi różnicę, ale niewielką, a różnica w dotacji na tą drużynę to 18,5 tys. zł - wylicza prezes Wisły.

Reklama
Reklama

Mariusz Przesmycki uważa, że to, co powiedział w poprzednim artykule prezes Wdy mija się z prawdą.

Jak mówi, Wisła Gruczno ma taką samą liczbę jednostek treningowych w tygodniu co zespół Wdy.

- Chyba jako jedyny klub trenujemy od 1 stycznia do 31 grudnia bez przerwy, którą za to mają zespoły Wdy – mówi prezes Przesmycki.

Reklama
Reklama

Zwraca też uwagę na certyfikację, z której klub otrzymuje pieniądze z PZPN - Wisła ma 10 tys. zł na rok, a Wda 5 -10 tys. miesięcznie na jedną drużynę w certyfikacji.

- Ile ich jest, tego nie wiem, ale mogą mieć ich sześć lub więcej, mają dwa wyjazdy dłuższe niż Wisła, ale na pewno nie daje to powodów do różnicy w dotacji wynoszącej 18,5 tys. zł. My nie atakujemy klubu Wda, tylko nie godzimy się z tak niesprawiedliwym podziałem środków – twierdzi Mariusz Przesmycki.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Kłótnie o pieniądze a zapytam się gdzie są wyniki??!!! Co roku ta sama historia walka o utrzymanie itd.. to jest chore. Dofinansować dyscypliny w których są wyniki i chęci!

Walkę o utrzymanie chyba ty toczysz sam ze sobą, tu chodzi o pieniądze na szkolenie dzieci i mlodziezy

A co Wisła Gruczno ma za osiągniecia? Śmieszna ta awanturka

Wda to studnia bez dna!!! Wiecznie mało i mało!!! Efektów brak. Potrzebny audyt!!! Natychmiast!!!

Właśnie o tym mówię ale niektórzy nie rozumieją. Dzieci nie mają z tym nic wspólnego grają swoją piłkę i bardzo dobrze! Nowe o seniorach

Gargamel w akcji 😀

Kij w mrowisko!

Też uważam, że powinno być sprawiedliwie. Teraz to chociaż jest kasa na młodzież jak ja grałem to nic nie było pozdrawiam rocznik 87.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama