Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  33°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  33°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  34°C / 22°C
REKLAMA

Świecianin Dominik Rubaj został czterokrotnym warcabowym medalistą

red
6 lipca, 14:53
Zawodnik SIN Razem Świecie zaliczył świetny występ podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach 64-polowych w wielkopolskim Boszkowie, przywożąc łącznie cztery medale, w tym zdobywając sensacyjne srebro w grze błyskawicznej seniorów.
To były bardzo udane mistrzostwa dla Dominika Rubaja (po lewej)
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

XXXII Indywidualne Mistrzostwa Polski w Boszkowie, które odbywały się w dniach 26-30 czerwca na długo zapadną w pamięci Dominika Rubaja. Zawodnik SIN Razem Świecie reprezentował nasz powiat wraz z młodszym o trzy lata bratem Maksymilianem.

W zawodach wzięło udział łącznie 174 zawodników. Już na początku turnieju, Dominik Rubaj sprawił wielką sensację, zajmując drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w grze błyskawicznej. Wygrał 4 pojedynki, 2 zremisował i tylko jeden przegrał, co dało mu ostatecznie srebrny medal. Dominik Rubaj przegrał tylko z Filipem Kuczewskim (Roszada Lipno), który jest o 14 lat starszy od naszego zawodnika.

REKLAMA
REKLAMA

Do tego osiągnięcia dołożył również tytuł Mistrza Polski w grze błyskawicznej w kategorii junior do 19 lat. Świecianin wyprzedził Amadeusza Zyber-Moszaka (Roszada Lipno) oraz Franciszka Szumerę (Grom Złota Dama Poczesna).

Po tak wspaniałym początku pobytu w Boszkowie dla obu braci Rubajów przyszedł czas na rywalizację ze swoimi rówieśnikami podczas XXVI Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach klasycznych. W tej kategorii Dominik dołożył kolejny zloty medal, zostając tym samym Mistrzem Polski Juniorów do lat 16. Maksymilian Rubaj grał w grupie juniorów do lat 13, w której zajął 24. miejsce.

REKLAMA
REKLAMA

Czwarty medal do kolekcji wywalczonej w Boszkowie, Dominik Rubaj wywalczył w grze błyskawicznej, zajmując drugie miejsce wśród 16-latków. Kategorię zwyciężył Mateusz Wysokiński, a brązowy medal zdobył Samuel Kątny. Grając z 13-latkami, Maksymilian Rubaj zajął 29. miejsce.

Dominik Rubaj najważniejsze zawody w tym sezonie wciąż ma przed sobą. Warcabista SIN Razem Świecie na początku sierpnia wybiera się do Turcji, gdzie będzie reprezentował nasz kraj w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w warcabach stupolowych.

sportatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA