Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Wda urządziła sobie ostre strzelanie

Czternaście lat kibice Wdy Świecie czekali na tak wysokie zwycięstwo swojej drużyny. Podopieczni Mariusza Gralaka rozgromili ostatnią w tabeli KS Brzozę aż 10:0!

Udostępnij
wda-swiecie-x

Póki co mecze piłkarskie rozgrywane są do czwartej ligi włącznie. Zawodnicy klasy okręgowej i niższych lig muszą czekać na poluzowanie obostrzeń, dotyczących sportu amatorskiego, natomiast piłkarze czwartej ligi, grają swoje mecze zgodnie z terminarzem.

Miniony weekend był bardzo udany dla reprezentantów powiatu świeckiego. Zarówno Wda Świecie, jak i Start Eco-Pol Pruszcz grają w „grupie spadkowej”, ale w ostatniej kolejce zgromadzili komplet punktów. Pruszczanie po golu Jakuba Krukowskiego skromnie pokonali Spartę Brodnica 1:0, za to Wda Świecie urządziła sobie bardzo ostrą kanonadę, pokonując KS Brzozę 10:0 (2:0).

Pierwsza połowa nie zapowiadała aż takiego pogromu. Po dwóch golach Wojciecha Ernesta w 9 i 35 minucie i asystach Karola Maliszewskiego i Macieja Góry, świecianie prowadzili 2:0 i takim wynikiem zakończyli pierwszą połowę.

Miniony weekend był bardzo udany dla reprezentantów powiatu świeckiego. Zarówno Wda Świecie, jak i Start Eco-Pol Pruszcz grają w „grupie spadkowej”, ale w ostatniej kolejce zgromadzili komplet punktów

Trzeba jednak dodać, że w ekipie goście pod koniec pierwszej połowy kontuzji doznał pierwszy bramkarz, którego musiał zastąpić niedoświadczony na boiskach czwartej ligi Bartosz Pindel, dla którego był to absolutny debiut na tym szczeblu rozgrywek. Nie będzie on go jednak dobrze wspominał, ponieważ w drugiej połowie aż ośmiokrotnie wyciągał piłkę z siatki!

Już w 47 minucie na 3:0 podwyższył Jakub Ratkowski. Kolejne dwa trafienia dla Wdy były autorstwa Bartosza Czerwińskiego w 55 i 69 minucie. W 74 minucie podłamani goście trafili do własnej siatki i było już 6:0 dla Wdy. Na tym gospodarze jednak nie zamierzali kończyć.

W 77 minucie piękną bramkę w samo okienko zdobył Maliszewski, który kilka minut później zaliczył również asystę przy golu Miłosza Waszczuka. Maliszewski dołożył w 84 minucie jeszcze jedną bramkę, a dwie minuty później po jego uderzeniu skuteczną dobitką wykazał się Norbert Frankiewicz, który strzelił swoją pierwszą bramkę w drużynie seniorskiej.