Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Wraca sport amatorski na świeżym powietrzu

sport
17 kwietnia, 18:51
Podczas środowej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o poluzowaniu obostrzeń w zakresie sportu amatorskiego. Najbardziej ucieszą się piłkarze. W samym powiecie świeckim do gry powróci 16 klubów, grających od V ligi do B-klasy.
Fot. 123RF

Większość drużyn w niższych ligach piłkarskich zdołała na wiosnę rozegrać tylko jedną kolejkę spotkań, tj. 13-14 marca. W IV lidze udało się jeszcze zagrać dwa mecze 19 marca, po czym Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej zadecydował o zawieszeniu rozgrywek w oparciu o covidowe obostrzenia.

Później zdecydowano, że piłkarze czwartej ligi będą mogli jednak grać, dzięki czemu wrócili na boiska 27 marca. W niższych ligach przerwa trwała aż do teraz. Środowa konferencja ministra otworzy zatem piłkarzom możliwość powrotu na boiska, choć pewnie dopiero w kolejny weekend, tj. 24-25 kwietnia, ponieważ obostrzenia zostaną zniesione dopiero od poniedziałku 19 kwietnia. Możliwe jednak, że część klubów zechce przełożyć mecze i szybciej nadrobić zaległości, grając na przykład w środku tygodnia.

Jak wielka jest to grupa niech świadczy fakt, że w samym powiecie świeckim mamy aż 16 klubów na tych poziomach rozgrywek – dwa w V lidze, cztery w A-klasie i aż 10 w B-klasie.

Poluzowanie obostrzeń to oczywiście również dobra informacja dla fanów innych dyscyplin sportowych. Nowe przepisy zezwalają od 19 kwietnia na organizowanie wszelkich form aktywności fizycznej na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób. Oznacza to praktycznie całkowite otwarcie sportu amatorskiego, ponieważ będą mogły bez przeszkód odbywać się treningi w klubach. Otwiera to również możliwość organizacji mniejszych biegów, czy też rajdów rowerowych, mieszczących się w ustalonym limicie.

sportatextraswiecie [dot] pl