Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Gdzie najłatwiej o pracę w Grudziądzu?

materiał partnera
22 czerwca, 22:33

Dla wielu osób szukanie pracy kojarzy się z ogromnym wyzwaniem. W ostatnim czasie bowiem rynek pracodawcy zmienił się na rynek pracownika, gdyż to osoby szukające pracy dyktują warunki: gdzie, jak i za ile chcą pracować. Znalezienie dobrej pracy wcale nie musi być czasochłonnym i wymagającym zajęciem. Dzięki nowoczesnej technice, portalom społecznościowym i odpowiednim sprzętom można szybko znaleźć aktualne, naprawdę dobre oferty pracy. Jak jest z pracą w Grudziądzu? Czy w tym mieście każdy bez problemu może liczyć na dobrze płatne, ciekawe zajęcie? W jakiej branży ofert jest najwięcej? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi znaleźć można poniżej.

 Praca w Grudziądzu - jak to wygląda w praktyce?

Osoby, które chcą znaleźć pracę w Grudziądzu z pewnością ją znajdą. Ofert na tym rynku pracy jest naprawdę dużo, dlatego też zainteresowani szybkim podjęciem pracy, z pewnością mają taką możliwość. Pracy można szukać w tym mieście w rozmaity sposób. Na początku warto zacząć od ogłoszenia osobom w rodzinie oraz znajomym, iż szuka się nowego zajęcia. Być może dzięki temu, z polecenia bliskich osób szybciej znajdzie się ciekawą ofertę. Następnie warto osobiście przejść się po zakładach pracy, w których dana osoba chce pracować i zapytać, czy nie jest obecnie prowadzona rekrutacja w tych miejscach. Coraz częściej bowiem firmy nie szukają pracowników poprzez internet i lokalną prasę, lecz np.: na swoich stronach internetowych lub portalach społecznościowych. Obowiązkowo należy systematycznie (najlepiej codziennie) przeglądać oferty pracy w Grudziądzu w Internecie. Na lokalnych stronach, jak i w prasie bardzo często pojawiają się ogłoszenia o tym, iż konkretne firmy szukają pracowników na dane stanowiska. Możliwości jest naprawdę dużo, więc obowiązkowo warto skorzystać z nich wszystkich.

Co jest ważne?

Osoby, które szukają pracy powinny na bieżąco śledzić ogłoszenia oraz w miarę możliwości kontaktować się osobiście z pracodawcami, którzy poszukują pracowników. Warto odpowiadać i wysyłać CV nawet wtedy, gdy jest się przekonanym, iż nie ma się szans na podjęcie pracy na danym stanowisku. Wiele osób w siebie po prostu nie wierzy, co oznacza, iż nie rekrutują one na stanowiska, do których nie mają odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. Jest to ogromny błąd, gdyż coraz częściej właściciele dużych firm dają szansę młodym, kreatywnym osobom na zrobienie kariery. Ponadto, w każdej chwili można wziąć udział w rozmaitych kursach i szkoleniach, które spowodują, iż zdobędzie się przydatną wiedzę, którą z pewnością wykorzysta się na dane stanowisko.

Liczy się czas i chęci

Jak wspomniano wyżej, te osoby, które chcą pracować, na pewno szybko są w stanie znaleźć pracę w Grudziądzu. Zarówno w internecie, na sklepowych szybach, jak i w lokalnym urzędzie pracy jest tak wiele wolnych ofert, że mnóstwo osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia nie powinno mieć z tym problemu. Tak naprawdę wystarczą chęci i czas. Wystarczy przygotować też dobre CV i zawsze dobrze przygotować się do rozmowy na danym stanowisku. Jest to niezwykle ważne, by przyszły pracownik wiedział, gdzie i do jakiej firmy rekrutuje.

Oferty pracy

Przeglądając oferty pracy (zarówno te w internecie, jak i w urzędzie pracy) można stwierdzić, iż w wielu branżach poszukiwani są pracownicy. Dlatego bez problemu powinna się znaleźć praca dla osób szukających stałego zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin, jak i dla tych, których interesuje dodatkowe, dorywcze zajęcie. Takiej pracy szuka bardzo wielu studentów, młode mamy oraz osoby niepełnosprawne. Tym samym są oni zainteresowani pracą, którą mogą wykonywać w swoim domu - zdalnie. W Grudziądzu nie brakuje bowiem firm, które chętnie zatrudniają w tym trybie pracowników. Poszukiwane są więc księgowe, doradcy podatkowi, prawnicy, programiści, informatycy oraz graficy. Można w ten sposób nawiązać naprawdę efektywną współpracę z firmami i co najważniejsze, całkiem dobrze zarobić. Praca zdalna umożliwia bowiem wszystkim tym osobom wykonywanie obowiązków wtedy, kiedy chcą.

Praca na pełen etat

Można zauważyć, że ilość ofert w okresie jesienno - zimowym jest znacznie mniejsza niż w okresie wakacyjnym. Jednak po sezonie łatwiej znaleźć pracę na stałe - na pełen etat w pełnym wymiarze godzin. To właśnie taka praca najczęściej interesuje osoby, które mają rodziny i są wykształcone, gdyż chcą mieć stałe, pewne zatrudnienie i możliwość rozwoju. Jest wiele ofert w branży administracyjnej, w urzędach, w sądach, od czasu do czasu pojawiają się oferty dla osób z wyższym wykształceniem, które są po studiach administracyjnych lub prawniczych. W prywatnych biurach także można znaleźć oferty na stanowisko: menadżerów, kierowników, pracowników biurowych oraz na stanowisko sekretarek. W zakładach produkcyjnych prawie o każdej porze roku poszukiwani są pracownicy w charakterze magazynierów, koordynatorów, brygadzistów oraz na linie produkcyjne. Mimo iż jest to dość wymagająca praca, to jednak w takich firmach zarobki są na bardzo wysokim poziomie.

Można bowiem liczyć na wynagrodzenie od około 4000 zł do nawet 10 000 zł. Wiele firm z różnych branż poszukuje młodych, kreatywnych osób, które posiadają wiedzę i doświadczenie w tworzeniu programów komputerów oraz znają się na grafikach, tworzeniu stron komputerowych oraz na IT. Trzeba przyznać, że tego rodzaju praca sprawdzi się zarówno u młodych, jak i starszych osób. W tej branży na pewno nie można narzekać też na zarobki, gdyż graficy oraz programiści zarabiają naprawdę bardzo dobrze. Przeważnie ich wynagrodzenie wynosi od około 4000 zł do nawet 20 000 zł (w zależności od doświadczenia, kompetencji, branży itp.).

Na jakie oferty warto zwracać uwagę?

Bez względu na to, w jaki sposób i gdzie się szuka pracy, warto być czujnym. Niestety coraz częściej pojawiają się przede wszystkim w sieci, ogłoszenia o pracę, które niekoniecznie pochodzą od sprawdzonych firm. Wiele z nich ma za zadanie wyłudzać dane osobowe od potencjalnych, przyszłych pracowników. Obowiązkowo więc trzeba zwracać uwagę na oferty, które są czytelne, precyzyjne i zawarto w nich wszystkie potrzebne dane. Oferty pracy w internecie powinny zawierać wszystkie dane pracodawcy (nazwę firmy, adres, kontakt telefoniczny lub mailowy, nazwisko osoby prowadzącej rekrutację) oraz informacje na temat tego, na jakie stanowisko poszukiwany jest pracownik. Osoba, która czyta takie ogłoszenie powinna wiedzieć, kogo poszukuje firma, jakie ma oczekiwania oraz ile pracownik zarobi, gdy zostanie zatrudniony. Jeżeli oferta jest pełna, wówczas warto wysłać swoje CV. Absolutnie nie można wysyłać swoich danych na maile, które wskazują tzw. "fake firmy".

Praca w swojej branży

Większość osób na początku szuka zajęcia przede wszystkim w swojej branży. Osoby poszukujące pracy chcą pracować na stanowisku, które jest zgodne z ich wykształceniem oraz na którym przyda się ich doświadczenie. Prawnicy, informatycy, handlowcy, kierowcy z pewnością nie mają problemów, by znaleźć zatrudnienie w Grudziądzu w swojej dziedzinie. Inne osoby mogą jednak miesiącami szukać pracy z marnym skutkiem. Dlatego warto wziąć pod uwagę kwestię przebranżowienia się lub doszkolenia. Czas na szukanie pracy warto wykorzystać i wziąć udział w kursach językowych, w kursie z prowadzenia pojazdu, w szkoleniach z podatków itp. Być może to przyczyni się, że łatwiej będzie znaleźć nową pracę. Bardzo dużo jest ofert pracy dla osób, które są kreatywne i mają siłę przebicia. Nie oznacza to jednak, że właściciele firm niechętnie zatrudniają starsze, doświadczone osoby na bardzo dobre stanowiska pracy.

Wiedza i zdobyte doświadczenie jest bardzo cenne w różnych branżach, dlatego też tak naprawdę każda osoba, która szuka pracy ma szansę ją zdobyć. Nawet, gdy konkretna praca od razu nie przypadła do gustu pracownikowi, nie należy się zrażać. Nawet tymczasowe zajęcia są potrzebne, by zdobyć cenne umiejętności i doświadczenie. Zawsze można też w tym czasie szukać wymarzonej pracy gdzie indziej.