Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Pomoce naukowe pomocne w trakcie przygotowania do matury z biologii

materiał partnera
17 czerwca, 22:26

Profesjonalne repetytoria oraz podręczniki do nauki biologii na poziomie rozszerzonym w efektywny sposób porządkują ogólną wiedzę z zakresu biologii dotycząca zagadnień poruszanych na egzaminie maturalnym. Specjalnie zaprojektowana forma oraz spora ilość czytelnych ilustracji z podpisami, tabelek czy infografik pozwoli w sposób przystępny sposób zapoznać się z całością przerabianego materiału.

Nauka biologii samodzielnie lub z pomocą nauczyciela 

Zaprojektowane przez zespół doświadczonych pedagogów wydania podręczników w jasny i przejrzysty sposób tłumaczą wszelkiego rodzaju zagadnienia, pokrywające się z tematami poruszanymi na lekcjach. Tematy dotyczące budowy poszczególnych komórek, tkanek, funkcjonowania roślin, organizmów zwierzęcych oraz ludzkich czy ekologii zawierają się w coraz to kolejnych rozdziałach, gwarantując stopniowe zapoznanie się z całością wiedzy zdobytej w trakcie edukacji szkolnej, która zostaje dodatkowo pogłębiona.  

Pomoce naukowe znanych wydawnictw, przeznaczone dla uczniów liceów oraz techników, świetnie nadają się do samodzielnej nauki w domu oraz w czasie lekcji biologii w klasie, z pomocą nauczyciela. Podczas codziennej nauki, postaw na materiały, które w sprawny sposób łączą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, umożliwiając jej łatwe wykorzystanie. 

Podręczniki wydawnictwa Nowa Era 

Seria podręczników "Biologia na czasie", stworzona z myślą o uczniach, przygotowujących się do matury, którzy pragną kontynuować swoją naukę na kierunkach medycznych i około medycznych, w przemyślany sposób przekazuje treści wymagane do zdania kluczowego egzaminu. 

Specjalne działy "Wiesz, umiesz, zdasz" pozwalają jeszcze lepiej zapoznać się ze strukturą zadań maturalnych, a sekcje "Zwróć uwagę na..." zwracają uwagę młodego człowieka na najistotniejsze fragmenty, które najczęściej wymagają zapamiętania.

Część druga podręcznika "Biologia na czasie 2. Zakres rozszerzony" stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej części, poruszając głównie zagadnienia objaśniające funkcjonowanie poszczególnych organizmów oraz różnice występujące między nimi. 

Zaletę podręcznika stanowią także fragmenty "Przypomnij sobie", nawiązujące do treści z części pierwszej, które dzięki wielokrotnemu powtórzeniu zostaną efektywniej zapamiętane. W trakcie pracy z wydaniem młodzież wykonuje zadania wymagające umiejętności rozumienia odpowiednich związków przyczynowo-skutkowych oraz pogłębionej analizy procesów zachodzących w przyrodzie.