W Stokrotce dzieci śpiewały seniorom [zdjęcia]

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zebrali się w czwartkowe popołudnie na spotkaniu wigilijnym w Spółdzielczym Ośrodku Kultury Stokrotka na Mariankach.
untitled-3

UTW funkcjonuje w Stokrotce od lat i cieszy się niezmiennym powodzeniem emerytów, którzy mogą dzięki temu poszerzyć swoją wiedzę na rozmaite tematy – od zdrowego trybu życia po literaturę. Nie samą nauką jednak człowiek żyje, dlatego ośrodek zorganizował spotkanie wigiline. Przed słuchaczami uniwesrytetu wystąpiły dzieci, uczęszczające na zajęcia w Stokrotce. Było nastrojowo i świątecznie, a niejednemju seniorowi łza zakręciła się w oku.

– Podziwiam tych ludzi, że z takim zapałem podchodzą do tego, by dowiedzieć się czegoś nowego, mimo niemłodego już wieku. I o to własnie chodzi. Najważniejsze, aby nie przesiadywali sami w czterech ścianach mieszkań, ale spotykali się w gronie znajomych – podkreśla Dariusz Zawadziński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu, której podlega Stokrotka, organizator zajęć UTW.

 

Udostępnij

Wybrane dla Ciebie