Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Była gruntówka, będą asfalt i kostka. W gminie Jeżewo rusza przebudowa dróg

Andrzej Pudrzyński
23 marca 2023, 09:59

Wkrótce ruszy przebudowa blisko 3 km ulic w Jeżewie i Laskowicach. Niedawno podpisano umowę z wykonawcą. Gmina zapowiada kolejne inwestycje drogowe na dłuższych odcinkach.

W najbliższych miesiącach błotniste ulice gruntowe zastąpi utwardzona nawierzchnia
Fot. UG w Jeżewie
REKLAMA
REKLAMA

Kilka dni temu w Urzędzie Gminy w Jeżewie podpisano umowę na przebudowę dróg gminnych z wykonawcą, firmą Kic-Trans z Drzycimia, która wygrała przetarg. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca marca 2024 r.

- Pozyskaliśmy środki na krótkie odcinki dróg, których moglibyśmy praktycznie nigdy nie zrobić z własnego budżetu - przyznaje Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo. - Są to w większości drogi polne, nieutwardzone. Wykonamy siedem krótkich odcinków w Jeżewie i pięć w Laskowicach.

REKLAMA
REKLAMA

Koszt to nieco ponad 5,1 mln zł, ale gmina wyda na ten cel z własnego budżetu jedynie około 260 tys. zł. Reszta pochodzi z dofinansowania z państwowego funduszu Polski Ład.

Inwestycja obejmuje utwardzenie asfaltem lub kostką betonową gruntowych ulic wewnętrznych na osiedlach. W sumie to prawie 3 km.

W Jeżewie będą to krótkie odcinki ulic Leśnej, Świeckiej, Brzozowej, Parkowej, Wiśniowej, Kwiatowej i Lipowej.

Z kolei w Laskowicach modernizację przejdą odcinki ulic Prusa, Żeromskiego, Batorego, Parkowa i Miłosza.

REKLAMA
REKLAMA

- Czekamy na uruchomienie Programu Budowy Dróg Powiatowych – mówi Maciej Rakowicz. - Gmina zapewniła sobie z tego źródła dofinansowanie modernizacji dróg na trasach Buczek-Skrzynki, Czersk Świecki-Laskowice, Belno-Czaple, Czersk Świecki-Rulewo oraz do ul. Łąkowej w Jeżewie, która również jest drogą powiatową.

Gmina Jeżewo zamierza przejąć tą drogę od powiatu i w przyszłości wykonać odcinek od przejazdu kolejowego do świetlicy w Ciemnikach.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

Poco w Jeżewie drogi skoro tam nawet  Dino nima, a po ulicach tylko konie z wozami jeżdżą i ursusy

Odpowiedzi: 1

Załóż gnojoskoki i na zabawa  do remizy

Odpowiedzi: 0

Przydałaby się obwodnica Jeżewa tak aby  mieszkańcy miasta Laskowic mogliby jeździć na gminna plażę w Czersku Świeckim nad Stelchnem omijając tą syfną wieś 

Odpowiedzi: 4

Umyj się w brodziku na zamkowym a Stelchno należy do Jeżewa....i po zasiłek jak przyjdziesz to do gminy Jeżewo bo u was tylko tory są i śmierdzacy dworzec 

Odpowiedzi: 0

Odkąd pamiętam to zasze były to Borce, tam nigdy Czerska nie było. Zlikwidowali wieś nie pytając mieszkańców.

Odpowiedzi: 0

a dokąd jeździsz po socjal i paczki żywieniowe?

Odpowiedzi: 0

Obwodnica jest, tylko muszą dokończyć drogę asfaltową. Wystarczy jechać droga na stelchno.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz