Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Co stanie się z kamienną kostką po przebudowie Wojska Polskiego?

Andrzej Bartniak
21 lipca, 20:17

Nie brakuje osób, które zastanawiają się, gdzie podzieje się zabytkowa kostka usuwana przy okazji modernizacji ulicy Wojska Polskiego w Świeciu. Co bardziej zapobiegliwi próbują składać w starostwie oferty jej kupna.

Takiej kostki kupić się już nie da
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Kamień to jednak wspaniały budulec. Najlepszym tego przykładem jest kostka, z której wykonana była nawierzchnia głównej ulicy Świecia. Wprawdzie komfort jazdy po niej nie jest najwyższy i dlatego w latach 90. przykryto ją asfaltem, ale po jego zdarciu okazuje się, że kamień nic nie stracił na jakości. Wykorzystanie go do zrobienia podjazdu czy tarasu dodałoby efektu każdej nieruchomości. Jedno jest pewne, takiej kostki kupić się już nie da.

I właśnie dlatego nie brakuje osób, które zastanawiają się, gdzie podzieje się zabytkowa kostka z Wojska Polskiego?
REKLAMA

- Zgodnie z zapisami umowy, cały materiał pozyskany w czasie przebudowy trafi do naszego depozytu - tłumaczy Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Ten mniej wartościowy zostanie rozkruszony i wykorzystany jako podbudowa. Natomiast kostka i nieuszkodzone krawężniki zostaną ponownie ułożone. Być może przy okazji zupełnie innej inwestycji.

Dyrektor zaznacza, że kostka nie jest i nie będzie wystawiona na sprzedaż.

- Informację tę kieruję do osób, które regularnie pytają o możliwość jej kupna - mówi Adam Meller.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (11)

Nie dla psa kiełbasa.

Odpowiedzi: 1

Milcz Azor .

Odpowiedzi: 0

Se jakiś świecki VIP podwórko tym wyłoży. Się urwa nie zmarnuje.

Odpowiedzi: 0

Jakiś urzędas użyje na fundamenty.  Znów kość niezgody,niby w depozyt,a za kilka miesięcy kostka zniknie i nikt nie będzie pytać gdzie się podziała.

Odpowiedzi: 2

100 procent racji.

Odpowiedzi: 0

no i co z tego? gdyby nie ten artykuł to nawet nie wiedziałbyś, że takie coś istnieje i nie marnowałbyś czasu na to który urzędnik będzie miał podjazd z zabytkowj kostki.

Odpowiedzi: 1

Zabolało cię co... Prawdę ktoś napisał. Ptfu ściero anonimowa

Odpowiedzi: 1

odezwał się szanowny pan "heh"

Odpowiedzi: 0

prosze kostka wylozyc obrzeza rond,obsiac trawa,wysadzic gustowne kwiaty i byliny...a nie za kolejne 30 tysiecy tworzyc ronda-kicze,bo to kolo szpitala naprawde nie warte tej ceny...

Odpowiedzi: 0

Pamiętam jak w latach 90-tych przykrywano bruk asfaltem. Część kostki przy krawężnikach była wykopana i leżała na poboczu drogi. Widziałem w Przechowie wieczorami kursujące taczki wożące ten bruk na prywatne posesje. Pewnie do dziś pobudowane z niej grille i podjazdy cieszą oko :)

Odpowiedzi: 0

Nowe kostki polbrukowe i dzisiaj kradną przed położeniem. Zastanawiam się dlaczego się tego nie zabezpiecza i policja nie monitoruje takich miejsc a dodatkowe palety kostki idą na koszt podatnika.

Te stare zabytkowe dobry pomysl użyć na ronda albo wyłożenie placu czy parkingu w mieście.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz