Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Co za pyszności! Gospodynie przygotowały wielkanocne przysmaki [zdjęcia]

red
17 marca 2023, 19:54

Panie z kilku Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie powiatu świeckiego wzięły udział w Wielkanocnych Warsztatach Kulinarnych, które zorganizowano w Bukowcu.

Uczestniczki Wielkanocnych Warsztatów Kulinarnych w Bukowcu
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Podczas warsztatów w Bukowcu panie w kilkuosobowych zespołach przygotowywały tradycyjne potrawy wielkanocne. Wśród nich znalazło się między innymi kilka rodzajów faszerowanych jajek oraz sałatki, oczywiście z jajkami w roli głównej.

Były również drożdżowe zające, kokosowe babeczki i babka gotowana. Nie zabrakło też tradycyjnego żurku, pieczonego pasztetu i schabu w chrzanowym sosie.

Dodatkowo wszystkie potrawy ozdobiono wiosennymi dekoracjami.

REKLAMA
REKLAMA

Jeden z zespołów barwił jajka i wydmuszki za pomocą tradycyjnych, naturalnych metod. Jak się okazało, świetnie w roli barwnika sprawdza się wywar z czerwonej kapusty.

Organizatorem Wielkanocnych Warsztatów Kulinarnych w Bukowcu był Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Świeciu przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Bukowcu.

Inicjatorką warsztatów była Magdalena Potulska z PZDR w Świeciu.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Nasze polskie Kobietki

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz