Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

"Dziewczynka mieszkała w fatalnych warunkach. Trzeba było szybko działać". Makowo pomogło kolejnemu dziecku

Andrzej Bartniak
26 stycznia, 17:24

Mimo problemów finansowych, Fundacja Makowo w Świeciu nie przerywa działań statutowych, którymi są remonty dziecięcych pokoi. Ostatnio los uśmiechnął się do 13-latki z gminy Drzycim mieszkającej z rodziną w stuletnim domu, w którym panują fatalne warunki.  

Tak obecnie prezentuje się pokój 13-latki z gminy Drzycim dzięki ludziom dobrej woli i Fundacji Makowo
Fot. nadesłane

REKLAMA

- Gdy zobaczyłam, w jakich warunkach wspólnie z ojcem i dziadkami mieszka ta 13-latka uznałam, że trzeba szybko zabrać się do pracy - mówi Anita Koprowska, prezes Fundacji Makowo w Świeciu.

Zwłaszcza, że w tym czasie pojawiły się dodatkowe wpływy na działalność fundacji.

- Pani Maryla Mierzwiak kupiła z naszego sklepu manekina za 1000 zł. Do tego dołożyliśmy pieniądze, które regularnie wpłaca Sylwia Matuszewska z firmy Intra-Sad w Świeciu i można było rozpoczynać remont. Co prawda okres był mało sprzyjający na tego typu prace remontowe, ale nie było na co czekać - podkreśla Anita Koprowska.
REKLAMA

Pomieszczenie przed remontem zorganizowanym przez fundację

REKLAMA

Dzięki gadżetom dekoracyjnym przekazanym przez Paulę Mankowską pokój zyskał urok. Za projekt, wykonany w ekspresowym tempie, odpowiadała Agnieszka Kenner ze Studio 27 w Świeciu. W sumie remont kosztował 2,5 tys. zł.

W świetle ostatnich doniesień na temat problemów materialnych Makowa, o czym pisaliśmy w Extra Świecie, ktoś mógłby zapytać, jaka jest obecnie kondycja finansowa fundacji?

- Trzeba wyraźnie oddzielić koszty związane z naszą siedzibą od pieniędzy na działalność statutową - tłumaczy Koprowska. - Wszystkie darowizny idą na remonty pokoi. Studio utrzymujemy z innych środków m.in. ze sprzedaży prowadzonej w sklepie.
REKLAMA

Na jakiś czas Makowo ma z głowy problem, skąd wziąć pieniądze na czynsz i prąd na utrzymanie sklepu charytatywnego przy ul. Mickiewicza.

Mieszkańcy przynoszą do sklepu elementy wyposażenia mieszkań, meble, książki, zabawki. Zyski z ich sprzedaży fundacja przeznaczała na sfinansowanie remontów pokoi dzieci z ubogich rodzin.

Dzięki zbiórce zapoczątkowanej przez radnego Ariela Stawskiego udało się zdobyć z datków od mieszkańców już 8,3 tys. zł.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

 Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Komentarze (2)

Brawo dziewczyny z Makowa!

Odpowiedzi: 0

Bradzo fajna inicjatywa. Brawo Makowo. Na meblosciance widac butelki z alkoholem lub po alkoholu. Rozumiem, ze to mozna kupic, a farbe zeby pomalowac swojemu dziecku pokoj juz nie? 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz