Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Gdyby zostali w domu, nie mieliby teraz kłopotów

Andrzej Pudrzyński
17 stycznia 2023, 20:27

Policjanci z powiatu świeckiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy prowadzili samochody , chociaż nie powinni wsiadać za kierownicę. Trafił się też jeden rowerzysta.

zdjęcie ilustracyjne / archiwum
REKLAMA
REKLAMA

W miniony weekend policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy najlepiej by zrobili, gdyby podróżowali wyłącznie jako pasażerowie, wybrali się pieszo albo zostali w domu.

Piątek "trzynastego" był pechowy dla 64-letniego rowerzysty. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policjantów z posterunku w Dragaczu, bo jechał wężykiem.

- Swoim zachowaniem zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Miał w organizmie 2,5 promila alkoholu - mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Również w piątek w Pruszczu patrol z posterunku w Bukowcu zatrzymał do kontroli kierowcę skody fabii. Po sprawdzeniu 51-latka w systemie, okazało się, że kierował pojazdem wbrew obowiązującemu zakazowi wydanemu przez Sąd Rejonowy w Świeciu. Kodeks karny przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei do 2 lat więzienia i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów grozi dwóm kierowcom zatrzymanym w sobotę 14 stycznia.

Pierwszy wpadł w ręce policjantów z komisariatu w Nowem tuż po północy.

REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierowcę opla corsy, bo na widok radiowozu nagle ruszył, a potem wjechał na teren pobliskiej posesji.

Szybko okazało się, jaki był powód takiej reakcji. 34-letni mieszkaniec powiatu świeckiego wydmuchał blisko promil.

Tego samego dnia w Grucznie kierowca volkswagena bory został zatrzymany przez policjantów ze Świecia, bo miał niesprawne oświetlenie.

- Jego problemy nie skończyły się jednak tylko na pouczeniu. W trakcie kontroli był nerwowy i mówił niewyraźnie. Przyznał w rozmowie z policjantami, że zażywał narkotyki - relacjonuje Joanna Tarkowska.

Wstępne badania wykazały obecność w organizmie mężczyzny amfetaminy, metamfetaminy i marihuany.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Tych śmieci co psa maltretowali znajdźcie . A nie condonow pijanych 

Odpowiedzi: 0

My jesteśmy w Pekinie ,pracujemy w Dog 's Resttaurant !! 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz