Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Justyna, Julianna, Krzysztof

Maciej Kunda odchodzi z Mondi Świecie. Był prezesem spółki przez ponad 16 lat

red
24 lutego, 18:13

Maciej Kunda będzie zarządzał Mondi Świecie tylko do końca marca. W sumie przepracował w firmie na różnych stanowiskach 32 lata. Wiadomo już, kto zostanie jego następcą.

Maciej Kunda związany był z firmą od zakończenia studiów
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Jak ustalił portal Extra Świecie, dziś do pracowników Mondi trafił pożegnalny mail od wieloletniego prezesa świeckiej papierni. Swoje odejście na wcześniejszą emeryturę tłumaczy m.in. względami zdrowotnymi.  

Maciej Kunda urodził się w 1966 r. w Świeciu. W 1989 r. ukończył z  wyróżnieniem Akademię Rolniczą w Poznaniu na Wydziale Technologii Drewna. Zaraz po studiach rozpoczął pracę w Zakładach Celulozy i Papieru kolejno na stanowiskach kierownika zmiany i  technologa w pionie produkcji. W 1992 r. objął kierownicze stanowisko na wydziale produkcji celulozy, gdzie był odpowiedzialny za działania operacyjne trzech linii produkcyjnych masy celulozowej.
REKLAMA

Warto nadmienić, że Jerzy Kunda, ojciec Macieja, był pierwszym kierownikiem uruchomionej w 1967 r. celulozowni bukowej. Z kolei jego syn był jej ostatnim szefem. Dość niezwykła sztafeta pokoleń.

W latach 1999-2001 Maciej Kunda pełnił funkcję dyrektora wydziału mas włóknistych. Od 2001 r. był zastępcą dyrektora ds. produkcji, a od 2003 r. dyrektorem ds.  produkcji. Od 1 listopada 2004 r. był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Mondi Świecie S.A. Do najważniejszych osiągnięć pierwszych lat jego prezesury można na pewno zaliczyć rozbudowę zakładu o nową maszynę papierniczą MP7.

Jak przyznał w jednym z wywiadów, największy wpływ na jego karierę miał przede wszystkim wysoki poziom zaangażowania oraz pasja wynikająca z osobistej determinacji, chęci nieustannego rozwoju i osiągania czegoś nowego.
REKLAMA

- To nie tylko zdobywanie kolejnych szczebli kariery, ale  przede wszystkim potrzeba własnego rozwój i przekraczanie swoich ograniczeń - mówił. - Kolejnym, równie ważnym czynnikiem, który miał decydujący wpływ, jest wsparcie otrzymywane od otoczenia i ludzi towarzyszących mi w pracy i w domu.

Wiadomo już kto zastąpi Macieja Kundę. Gabinet prezesa zajmie dotychczasowy doświadczony szef produkcji Tomasz Katewicz.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (101)

No to brawo dla załogi - wpadliście z deszczu pod rynnę. Wiem co piszę bo kiedyś miałem z nimi do czynienia w tej firmie. Na szczęście dla mnie ja już tam nie chcę i nie muszę pracować.

Odpowiedzi: 1

Teraz wszystkie Jarząbki na start i łubu-dubu nowemu prezesowi :)

Odpowiedzi: 0

To kiedy będą podwyżki? 

Odpowiedzi: 3

Nigdy. 

Odpowiedzi: 0

Rynek pracy nie pozwala na podwyżki i benchmark  :)

Odpowiedzi: 0

Podwyżki zasadniczego będą od 1 kwietnia, jak co roku. 

Odpowiedzi: 0

Podwyzki od jutra,ale normy!

Odpowiedzi: 0

Hahaha teraz będą mieli ludzie przekichane

Odpowiedzi: 0

Tłumaczenie typowe dla firmy. Albo sam się zwolnił albo... choroba  :) 

No to teraz będą jajca, Tomuś 100 więcej żaluje dać podwyżki to Mondi może się pożegnać z większością młodych pracowników. :)

Odpowiedzi: 1

To co teraz przychodzi to nawet na połowę najniższej nie zasługuje

Odpowiedzi: 0

O podwyżkach można zapomnieć. 

Pan TK w tamtym roku żałował dać 50 PLN więcej tłumacząc się tym że rynek pracy nie pozwala. Rynek pracy  - chyba ten w biedniejszej okolicy. 850mln czystego zysku w rocznym podsumowaniu a gość żaluje 50 czy 100 zł więcej.. 

Zabraknie na limuzyny czy premie indywidualne będą za niskie ?  :) 

Odpowiedzi: 0

To mężczyzna może iść na wcześniejszą emeryturę w wieku 55 lat ? Od kiedy ? 

Odpowiedzi: 2

Jak nie narzeka na brak pieniędzy to i przy 40stce może iść.

Odpowiedzi: 0

55 lat i  na emeryturę  Ha ha 

Odpowiedzi: 0

Emerytura dla mężczyzn od 60 jeśli ma się odpowiednią ilość lat pracy w tzw. szkodliwym. Więc z tą emeryturą tego pana to coś nie  tak.

Odpowiedzi: 1

Bidoki muszą czekać do 60 lat, a jak ktoś zdołał odłożyć z 5 mln to może iść 10 lat wcześniej i ma gdzieś to co mu zaoferuje ZUS.  

Odpowiedzi: 1

Ale nie jest na emeryturze , ma kasę i siedzi w 

"w domu", a emeryturą to emeryturą porostu nie chce nazwać tego jak jest.

Odpowiedzi: 0

Mlodzi nie chca tam pracowac za te smieszne pieniadze. Jedynie pokolenie rogaczy akceptuje system czterobyragody i udostepnianie zon w weekendy i nocki.

Odpowiedzi: 2

Pewnie masz uraz jak cie zona zdradzala jak na orlenie nocki w swieta miales

Odpowiedzi: 0

Po każdej nocce wpadam na małe bara bara do twojej, ale muszę zmienić bo się roztyła i zaczyna się marszczyć. Jak wracasz z pracy i całujesz ją na powitanie to tak jakbyś mi loda robił.

Odpowiedzi: 0

Wie co robi

Odpowiedzi: 0

Pan nowy prezes pewnie to czyta i ma ubaw z tego :)
Ważne że pieniądz w portfelu większy będzie

Odpowiedzi: 1

Niby z czego ma ubaw? Że będzie musiał kierować stadem roszczeniowych baranów 500 plus?? 

Odpowiedzi: 1

Jeżeli ludzie porządnie zarobią,a tak powinno być,to nie będą roszczeniowi.Dają ludziom pewnie 200 zł więcej od najniższej, a wymagania jak na plantacji bawelny,czyli zapierdalać nic nie gadać.

Odpowiedzi: 0

To firma dla tych którym powinęła się noga i musieli się ratować zatrudnieniem w tym korpo. Bo wakatów dużo ludzie wchodzą wychodzą...

Podam przykład. 

Adam pracuje w małej firmie 2 zmiany 3000na rękę luz blus weekendy wolne święta wolne  szczęśliwa rodzina tata w domu wspólne wyjazdy mimo iż kasy trochę mniej.. 

Sławek pracuje w mondi w czterobrygadowce, w domu gość a jak już jest to musi nocki odespać. Weekend raz.. aż w domu się wszyscy dziwią ze ten tu. Wyjazd może jak rok wcześniej zaplanuje. Ciągle zestresowany ze idzie do roboty której nie lubi ale musi bo 3500 wyciąga dlatego że robi 7dni z rzędu w piątki świątki i niedzielę.

Wniosek nasuwa się sam... 

 

Odpowiedzi: 4

Pochwal sie kolego gdzie ty pracujesz

Odpowiedzi: 2

Nie pytaj, on pełni w domu rolę tzw. synusia.

Odpowiedzi: 0

Na bezrobociu stuka na rynku i pod Kauflandem 

Odpowiedzi: 1

No i to jest praca dla was dosłownie. Ja jestem tym pierwszym z 3 na rękę i świętym spokojem a wy macie więcej kosztem rodziny i życia. Wasz wybór. Jest dużo więcej miejsc pracy niż ten prlowski zakład w którym staro i ponuro

Odpowiedzi: 0

@syty,

widzę że masz straszne kompleksy. Albo zazdrościsz tym którzy w Mondi pracują a Ty się poprostu tam nie nadajesz i ziejesz jadem.

Każdy ma wybór. Może pracować gdzie mu się podoba. Można jechać do Niemiec na zmywak albo do Londynu śmieci wozić. Albo u pana prywaciarza za miskę ziemniaków od rana do nocy zapier...

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz