Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Nasz strongman Oskar Ziółkowski jednym z sześciu nasilniejszych ludzi na świecie

Andrzej Bartniak
22 listopada 2022, 16:24

Pochodzący z Wielkiego Komorska (gmina Warlubie) Oskar Ziółkowski zdobył szóste miejsce na Official Strongman Games 2022. Amatorskie mistrzostwa świata rozgrywano w Ocean Center Daytona Beach na Florydzie. - Uważam to za duży sukces, ale wiem też, że gdybym miał nieco więcej czasu na przygotowania, to zapewne byłbym kilka oczek wyżej - mówi.  

Oskar Ziółkowski (po lewej) podczas przenoszenia ważących 160 kg walizek
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Wszystkie najważniejsze imprezy strongmanów odbywają się w USA i Wielkiej Brytanii. W tej ostatniej Oskar Ziółkowski zapewnił sobie podczas sierpniowych eliminacji start w Official Strongman Games 2022.

Na Florydę zjechało w listopadzie 250 najlepszych zawodników z całego świata. I chociaż byli to amatorzy, to ci najlepsi mogliby z pewnością powalczyć z zawodowcami.

- Dźwigaliśmy takie same ciężary jak zawodowcy - mówi Oskar Ziółkowski, który na co dzień jest kierowcą ciężarówki.

REKLAMA
REKLAMA

W kategorii, w której startował zawodnik pochodzący Wielkiego Komorska koło Warlubia, znalazło się 43 siłaczy.

Pierwszego dnia zawodów rozegrano trzy konkurencje eliminacyjne, które pozwoliły wyłonić najlepszą dziesiątkę.

W czasie eliminacji zawodnicy konkurowali w wyciskaniu ważącej 165 kg platformy, przenoszeniu 160-kilogramowych walizek i martwym ciągu, w czasie którego w czasie 45 sekund należało jak najwięcej razy unieść 320 kg.

REKLAMA
REKLAMA

Drugiego dnia odbyła się czwarta konkurencja eliminacyjna - załadunek na bark worków z piaskiem. Pierwszy z nich ważył 135 kg, drugi 148 kg, kolejny 159 kg i czwarty 170 kg.

Oskar Ziółkowski "zaliczył" trzy pierwsze worki.  

Do finału zawodnik z powiatu świeckiego zakwalifikował się z ósmym wynikiem. O to, kto jest najlepszy z tej dziesiątki miały pokazać wyniki trzech konkurencji.

REKLAMA
REKLAMA

Pierwszą z nich był spacer samochodowy, potem wyciskanie czterech hantli nad głowę, ważących od 80 do 110 kg i załadunek kul na podesty. Ważyły one od 135 do 193 kg.

Drugi wynik w tej rywalizacji przesądził o tym, że ostatecznie Ziółkowski zakończył zawody z szóstą lokatą.

- Uważam to za duży sukces, ale wiem też, że gdybym miał nieco więcej czasu na przygotowania, to zapewne byłbym kilka oczek wyżej - mówi.  - Zabrakło mi dwóch tygodni. Postaram się nie popełnić tego błędu przed kolejnymi zawodami.

REKLAMA
REKLAMA

W marcu Oskar Ziółkowski ponownie leci do USA. Tym razem będzie walczył o uznanie w zawodach Arnold Sports Festival.

To mistrzostwa sportów siłowych. Promotorem oraz pomysłodawcą jest sam Arnold Schwarzenegger.

Podczas tej imprezy o wysokie nagrody walczą nie tylko strogmani, ale też kulturyści.

           Oskar Ziółkowski już myśli o kolejnych zawodach / Fot. nadesłane

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

Wolałbym jednak jakieś osiągnięcia na Harwardzie lub Sorbonie. 

Odpowiedzi: 3

a masz chociaż mature xD

Odpowiedzi: 0

Ale to nie jest koncert życzeń. 

a jeśli już tak bardzo wolalbys osiągnięcia na Harwardzie to rusz tyłek z kanapy i do dzieła! ale przepraszam przecież jest zawsze łatwiej patrzeć na innych ... 

Oskar brawo, czekamy na kolejne emocje w twoim wydaniu 

Odpowiedzi: 0

Każdy jest mistrzem w swojej dziedzinie. Jeden ma dyplom Sorbiny, a drugi medal sportowy. Sport też wymaga myślenia i dyscypliny, a świat nie składa się z samych intelektualistow i profesorow. 

Odpowiedzi: 0

Hurra Brawo Brawisimo allllllellllujjjja  super facet ładny chłop siłacz ma moc jest wielki BRAWOoooooooooo

Odpowiedzi: 0

No brawo brawo ja nawet zgrzewki wody nie mogę wyjąć z wózka przy kasie zawsze robi to kasjerka jak ją o to poproszę hehe

Odpowiedzi: 0

Jedno jest pewne, że zdrowe to nie jest...

Odpowiedzi: 0

gratulacje, ten facet sam na wszystko zapracował swoją zawziętością i zaangażowaniem ! 
i niech walczy dalej o swoje 

Odpowiedzi: 0

Brawo dla Oskara przed nim jeszcze wielka kariera w tym sporcie będzie dumnie reprezentować nasz kraj . Powodzenia 

Odpowiedzi: 0

Gratuluję .. Teraz przydałby się jakiś duży lokaly sponsor który wesprze finansowo sportowca który może polegać tylko na sobie. Trenuje w pomieszczeniu 20m2 jeśli pogoda dopisze to na dworze. Wszystko zależy od niego ale pomoc jest potrzebna .. trzymam kciuki powodzenia 

Odpowiedzi: 0

Brawo !!!

widac ze chłopak zawzięty 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected]e.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz