Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Ostateczne listy osób, które dostaną mieszkania przyznane przez gminę

ap, bart
14 kwietnia, 07:34

Na stronie Urzędu Miejskiego w Świeciu opublikowano listę osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokalu mieszkalnego oraz najmu socjalnego lokalu obowiązujące od 13 kwietnia.

Nowi lokatorzy pojawią się m.in. w budynkach socjalnych zbudowanych przez gminę
Fot. UM w Świeciu

REKLAMA

Na początku marca Urząd Miejski w Świeciu opublikował listy osób oczekujących na lokale mieszkalne i socjalne wraz z punktacją decydującą o kolejności przyznania lokum. Wtedy był to jednak tylko projekt list, od których można było składać do 16 marca odwołania.

- Podstawą do jego złożenia była udokumentowana zmiana sytuacji życiowej, np. pogorszenie stanu zdrowia, utrata pracy lub inne okoliczności, które nie były znane referatowi w czasie przygotowywania projektu - powiedziała portalowi Extra Świecie Anna Jasionek, kierownik Referatu Mieszkaniowego Urzędu Miejskiego w Świeciu.
REKLAMA

Najważniejszymi kryteriami decydującymi o miejscu na liście są dochody, powierzchnia obecnie zajmowanego mieszkania, stan zdrowia (za orzeczenie o niepełnosprawności przysługują dodatkowe punkty), bezdomność, sytuacja rodzinna (w uprzywilejowanej pozycji są samotne matki i ojcowie wychowujący dzieci), czas oczekiwania na lokal.

Ostateczny kształt list opublikowano właśnie na stronie urzędu (zobacz załączniki poniżej).
REKLAMA

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


Komentarze (25)

Lista śmiechu warta nic się nie zmieniło!! Czas się za porządki z wami 

Odpowiedzi: 0

Ile jest do oddania mieszkan? Ktos wie? 

Odpowiedzi: 1

Już tera  ci szykuja apartamenta na wiejskiej

Odpowiedzi: 0

I odwolania nic nie dały!!! No nie żle to 4 osobowa rodzina ma wynająć pokój z kuchnią żeby kwalifikowac się na mieszkanie od MIASTA??? Śmiechu warte!! Wynajmujemy 2 duże pokoje to za duże dla nas by dostać lokal?? Hm hm ,a może Pani kierownik referatu i cała reszta włącznie z panem BURMISTRZEM NIECH IDZIE MIESZKAĆ NA JEDEN POKÓJ Z CAŁĄ SWOJĄ FAMILIA 

Odpowiedzi: 3

Nikt ci nie kazał zakładać rodziny w stajni. Planowanie rodzinny bez dachu nad głową to patologia. Tyle w temacie.

Odpowiedzi: 3

Otóż to. Jednak nie wszyscy myślą racjonalnie i zakładają rodziny, robią kolejne dzieci, nie licząc się tym, że nie mają warunków, a póżniej żal i rozpacz, bo gmina nie chce dać. 

Odpowiedzi: 0

Ale to żeś mądrze powiedziała!! Ha ha ha

Odpowiedzi: 0

Moja MACICA MOJA SPRAWA!!!!!

Odpowiedzi: 1

Twoja macica Twoja sprawa, Twoje dzieci i ich utrzymanie to również Twoja sprawa, a nie gminy czy innych uczciwie pracującychy :)

Odpowiedzi: 0

zmień prace, weź kredyt. nie żeruj na innych

Odpowiedzi: 0

Najlepiej za darmo. należy pójśc do pracy na kedycie jechać, jak większość Polaków. to jest żenujące, że mlodzi ludzie po miedzy 24-30 rokiem życia bez rodzin skladają wnioski.

Odpowiedzi: 0

Czy ostateczna lista to się jeszcze okaże!!! Trzeba iść z tym całym syfem wyżej!!!!

Odpowiedzi: 1

Ty jedynie możesz wyżej wejść ale na taboret,poki co masz mniej inteligencji niz ten oto mebel.

Odpowiedzi: 1

Inteligencji to ja mam więcej od Ciebie!!! A na taboret sobie wejdę i to nie tylko na taboret póki co!!! A ogóle PÓKI PISZE SIĘ PRZEZ Ó ZAMKNIĘTE!!

Odpowiedzi: 0

Słuchajcie ludzie gdybyście sie wzięli normalnie za pracę byłoby was stać na mieszkanie. A nie dzieci porobić i choj wołać od gminy mieszkanie ,jakim prawem. Nie wstyd wam za te komentarze.  A nie którzy to pijaństwo i patola to wogole nie powiiny dostac nic . Mieszkać pod kartonem bo wybierają chlanie od rodziny. I co wy chcecie zrobic z tym syfem co ? Sami sie weźcie za porządna prace 

Odpowiedzi: 0

Te mnieszkania nażeżom siem samotnym matką bezrobotnym co pniendzy nie majom to skandaliczne jest że nie dostajom tych mnieszkań.

Odpowiedzi: 1

Naucz się pisać Analfabetko!

Odpowiedzi: 0

A gdzie w ogole miesci sie ten bydynek ?

Odpowiedzi: 0

Najlepsi klienci MOPS w swieciu czyli wyborcy Pana Burmistrza zawsze u góry listy ale jak już ciezko pracujacy i przekraczasz kryteria dochodowe to oczywiście nic ci się nie nalezy

Odpowiedzi: 1

Dokładnie mi przekracza metraż, ale co najlepsze to mam dziecko niepełnosprawne, a piszą że nuepelnisprawnisc jest brane pod uwagę!! Ciekawe gdzie??? Pijaki, patola to ma pierszenstwo, a nie pozadni ludzie gdzie pracują! I tak to prawda wyborcy pana BURMISTRZA KTÓRZY CZERPIĄ Z MOPS!!!!

Odpowiedzi: 0

Rondo zrobić i problem zniknie zamiast tego rancza

Odpowiedzi: 1

Uwaga debil!

Odpowiedzi: 0

A wystarczy wziąć się za robote

Odpowiedzi: 1

Toć roboty u nas ni ma.

Odpowiedzi: 0

za robote sie zabrac a nie narzekac ja ciezko pracowalam zeby miec mieszkanie a wy nawet pisac nie umiecie to wstyd a co do samotnych matek to mam watpliwosci chyba wiedza co robia a wtedy im sie nalezy do roboty

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz