Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Piknik wyjątkowych rodzin, dla których wychowanie dzieci jest misją specjalną [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
14 maja, 14:42

"Rodzina zastępcza szansą na moją przyszłość" - pod tym hasłem przebiegał sobotni piknik w parku przy OKSiR, którego inicjatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świeciu.

Jedną z atrakcji było malowanie twarzy
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Sobotni piknik w Świeciu, którego inicjatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, współorganizatorem OKSiR, stał się miejscem spotkania rodzin zastępczych z powiatu świeckiego. Impreza nie miała jednak charakteru zamkniętego. Mógł w niej wziąć udział każdy.  

Ideą pikniku, oprócz okazji do spotkania się i wspólnej zabawy, było również propagowanie rodzicielstwa zastępczego.

REKLAMA
REKLAMA

Zawodowe rodziny zastępcze są bardzo ważnym ogniwem w zapewnianiu dzieciom opieki i poczucia bezpieczeństwa.

Umiejętność opiekowania się dziećmi może stać się zawodem, którego podstawą jest pomoc tym najbardziej potrzebującym. W powiecie świeckim funkcjonuje 9 zawodowych form rodzinnej pieczy.

REKLAMA
REKLAMA

Sprawowanie pieczy w ramach rodziny zastępczej nie jest tym samym, co adopcja. To raczej taki dobry "dom dziecka".

Dobry, bo będący normalną rodziną. Miejscem, które pozwala kształtować prawidłowe wzorce dotyczące wszystkich sfer życia. Nigdy jednak nie wiadomo, na jak długo dziecko trafi do takiej rodziny. Wiele zależy od jego statusu prawnego.

Galeria zdjęć poniżej.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA